Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMinister Rafalska pracowała dziś w Bydgoszczy
Minister Elżbieta Rafalska_SG (5)
01.02.2018 | 19:51

Minister Rafalska pracowała dziś w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uczesticzyła w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

Fot. Stanisław Gazda

Nie była to tylko wizyta kurtuazyjna, ponieważ wszyscy tutaj ciężko pracowaliśmy. Przedstawiłam informację dotyczącą prowadzonej polityki rodzinnej i senioralnej. Mówiliśmy również o problemach związanych z funkcjonowaniem domów pomocy społecznej oraz o formach wsparcia z programów rządowych adresowanych do województwa, np. o finansowaniu programu „Rodzina 500 plus, o polityce senioralnejmówiła podczas briefingu prasowego minister Elżbieta Rafalska.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uczestniczyła dziś w Bydgoszczy w pracach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem wojewody kujawsko-pomorskiego. Szefowa resortu poinformowała, iż rząd podwyższył jej finansowanie. W 2017 roku kujawsko-pomorska rada otrzymała 47 tys. zł na cały rok. W tym roku będzie to 200 tys. zł.

Na pytanie, czy aby nie zabraknie pieniędzy na emerytury, Rafalska odpowiedziała, że to co było planowane w związku z przywróceniem wieku emerytalnego jest zabezpieczone i wydatki są mniejsze niż planowano. Liczba osób, która skorzystała z tej reformy emerytalnej jest mniejsza niż planowano, a co warto podkreślić 60 proc. osób, które przeszły na emeryturę były to osoby poza rynkiem pracy, w tym liczna rzesza osób bez tytułu ubezpieczeniowego, które były zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy albo pobierały niewysokie świadczenia rentowe lub przedemerytalne. Minister dodała, iż budżet państwa jest w doskonałym stanie, a deficyt za rok ubiegły wyniósł 25 mld zł, dużo poniżej tego co zaplanowano rok temu przy jego uchwaleniu.

– Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ma wyjątkowo dobrą sytuację, najlepszą od 2001 roku, absolutnie gwarantuje płynność finansową, żaden z emerytów nie musi się obawiać, a skutki przywróconego wieku emerytalnego są zdecydowanie niższe niż sądzili eksperci oceniając naszą reformę – zaznaczyła Elżbieta Rafalska.


Podobne wpisy

Powiązane treści