Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMinisterstwo chce wyjaśnień od Bruskiego. Po interwencji posła
stadion Zawiszy Bydgoszcz
21.12.2015 | 09:21

Ministerstwo chce wyjaśnień od Bruskiego. Po interwencji posła

Ministerstwo Sportu i Turystyki odpowiedziało na interpelację posła Pawła Skuteckiego.

Na zdjęciu: Ministerstwo Sportu i Turystyki zainteresowało się sposobem udostępniania obiektów Zawiszy Bydgoszcz.

Fot. ST

Ministerstwo Sportu i Turystyki prosi prezydenta Rafała Bruskiego o wyjaśnienie ograniczania niektórym osobom dostępu do obiektów sportowych Zawiszy Bydgoszcz. Jest to efekt interpelacji posła Pawła Skuteckiego.

Polityk ruchu Kukiz’15 w końcówce listopada złożył interpelację, w której poinformował o faworyzowaniu WKS Zawisza Bydgoszcz SA oraz niedopuszczaniu do obiektów klubowych, które zostały wybudowane przy wsparciu finansowym z MSiT, Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. – „Polityka miasta wydaje się tutaj mocno niezrozumiała” – pisał wówczas Skutecki.

W odpowiedzi na pismo posła ministerstwo poprosiło prezydenta Bruskiego o wyjaśnienia. – „Niedopuszczalne jest, aby w kwestii dostępu do infrastruktury sportowej powstałej przy współudziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, miało miejsce faworyzowanie jednych podmiotów kosztem drugich” – czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta Bruskiego. Ponadto, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Sportowej, Remigiusz Ludwig, podkreśla, że obiekty powinny być zarządzane zgodnie z zasadą ogólnodostępności.

Paweł Skutecki otrzymanie odpowiedzi z ministerstwa określił jako przepiękny prezent pod choinkę – „Wstyd, że prezydentowi Bydgoszczy trzeba przypominać takie rzeczy. Może teraz się zreflektuje” – pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że MSiT wsparło kwotą niespełna 27 milionów złotych remont stadionu Zawiszy oraz przekazało ponad 300 tys. złotych na remont jednego z boisk.


Powiązane treści