Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 24 • L 22
22C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMinisterstwo sportu wystartowało z dwoma nowymi programami dla dzieci i młodzieży. „To nowe i bardzo ciekawe programy”
osa_nowy program ministerstwa sportu_mat. promocyjne
16.01.2018 | 19:10

Ministerstwo sportu wystartowało z dwoma nowymi programami dla dzieci i młodzieży. „To nowe i bardzo ciekawe programy”

Nabór wniosków do programu rozpoczął się w tym tygodniu.

Na zdjęciu: Nabór wniosków do programu Otwartej Strefy Aktywności ma potrwać miesiąc.

Fot. Materiały promocyjne

Przez najbliższy miesiąc przyjmowane będą wnioski naboru do programu Otwartych Stref Aktywności, który zainicjował resort sportu.

Zainteresowane gminy mogą aplikować przez specjalny system elektroniczny Amodit (na stronie resortu sportu można zapoznać się ze szczegółami).

– To nowy i bardzo ciekawy program przygotowany przez resort sportu – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Przedstawił on także warianty programu. Jego głównym celem jest rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie miast i gmin. W sumie ministerstwo sportu ma na jego realizację przekazać ponad 100 milionów złotych.

Podstawowym wariantem programu OSA jest budowa siłowni plenerowych, wraz ze strefą relaksu i zagospodarowaną zielenią, a w wariancie rozszerzonym – powstanie także dodatkowego placu zabaw o charakterze sprawnościowym z ogrodzeniem. W jego ramach powstać blisko 200 takich obiektów w całym kraju. W naszym regionie – 55.

Drugim programem, którego działalność rozpoczyna ministerstwo sportu to program „Sport wszystkich dzieci”. Tutaj resort zaplanował w budżecie kwotę blisko 55 mln zł na jego realizację. – Zależy nam na upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży do usystematyzowania aktywności fizycznej i promocja zdrowego i aktywnego stylu życia – podkreśla wojewoda Bogdanowicz. Do 22 stycznia można jeszcze aplikować w tym programie.

Jak zapewnia, w ramach programu dofinansowane będą trzy zdania. To projekt „lokalny animator sportu”, wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży oraz projektów upowszechniania dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe. Jednocześnie resort sportu podtrzymał kontynuację programu „klub”, z którego – jak się dowiedzieliśmy – skorzystało ponad 3300 klubów sportowych w całym kraju. W jego ramach, aplikujące o środki finansowe kluby sportowe mogą uzyskać dotacje na zakup sprzętu sportowego dla najmłodszych.

– Wierzę, że nasze województwo będzie bardziej aktywne w tych programach – kończy Mikołaj Bogdanowicz.


Powiązane treści