Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 17 • L 15
14C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
14C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMiś pod szpitalną choinkę – dla chorych dzieci od studentów medycyny
Miś pod szpitalną choinkę
11.12.2018 | 15:08

Miś pod szpitalną choinkę – dla chorych dzieci od studentów medycyny

Na zdjęciu: Misie od studentów medycyny dla małych pacjentów,

Fot. Aechiwum.

Koncert Bożonarodzeniowym połączony z loterią i licytacją na rzecz najmłodszych pacjentów, organizowany w ramach projektu „Miś pod Szpitalną Choinkę”,  odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godz. 19:30 w sali nr 35 budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Jurasza 2.

Organizatorzy – członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają do udziału w koncercie wszystkich studentów, nauczycieli akademickich, personel medyczny Katedr, Klinik i Zakładów oraz pozostałych pracowników Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

 „Miś Pod Szpitalną Choinkę” to projekt cykliczny, który polega na zbiórce pieniędzy, przeznaczanych później na zakup prezentów dla dzieci. W Bydgoszczy są to dzieci z oddziałów pediatrycznych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza.

Wolontariusze przygotowali już domowe wypieki, które sprzedawane są na kiermaszu ciast. Na stoiska z pachnącymi słodkościami można natrafić 11 i 12 grudnia w godz. 12:00 – 18:00 w budynku audytoryjnym (Biblioteki Medycznej), budynku dydaktycznym patomorfologii i Domu Studenckim nr 3.

Organizowana jest również loteria z nagrodami, z możliwością licytacji tych najbardziej wartościowych. Utalentowani studenci CM UMK oraz zaproszeni goście mają okazję zaprezentować swoje muzyczne zdolności podczas bożonarodzeniowego koncertu, poprzedzającego loterię z licytacją. Dochód z wszystkich organizowanych akcji wykorzystywany jest do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci, na widok świątecznych upominków.

Na oddziały pediatryczne wyruszy więc delegacja studentów przebranych za Świętego Mikołaja i jego pomocne Mikołajki, Aniołki, Diabełki oraz Elfy i obdaruje małych pacjentów świątecznymi prezentami – zgodnie z zamysłem projektu będą to pluszowe misie. Będzie też czas na wspólne  kolędowanie z dziećmi przy ich szpitalnych łóżkach.


Powiązane treści