Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mistrz Europy wyłoniony. Świetny Huckenbeck i dramat Bellego

Dodano: 29.07.2020 | 23:16

Na zdjęciu: Robert Lambert (kask czerwony) został indywidualnym mistrzem Europy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Brytyjczyk Robert Lambert został mistrzem Europy, triumfując w zawodach rozegranych w środę w Toruniu. Ostatni tegoroczny turniej SEC dobrze będzie wspominać Kai Huckenbeck, a wręcz przeciwnie – David Bellego.

W dzisiejszych zawodach, które zamykały tegoroczne zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, wzięli udział dwaj zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Kai Huckenbeck oraz David Bellego. Po czterech turniejach zdecydowanie lepiej w klasyfikacji generalnej wyglądał Francuz. Bellego zajmował ósmą pozycję i wciąż miał prawo marzyć o wywalczeniu pozycji, która premiowałaby utrzymanie się w SEC. Jeśli chodzi o Huckenbecka, to sytuacja Niemca prezentowała się o wiele gorzej, ponieważ  były zawodnik Orła Łódź zajmował przed rozpoczęciem turnieju na Motoarenie ostatnie miejsce.

Zawody kapitalnie rozpoczął jednak właśnie Huckenbeck. 27-latek, który już w ligowym meczu w Tarnowie pokazał, że jego forma idzie w górę, wyglądał na torze niezwykle imponująco i po dwóch seriach startów miał na swoim koncie komplet sześciu „oczek”, a na rozkładzie takie nazwiska jak Kasprzak, czy Michelsen.  Nieco gorzej spisywał się tym razem drugi reprezentant bydgoskiego klubu. Bellego dwoił się i troił, aby na dystansie wyrywać rywalom kolejne punkty, ale ostatecznie po ośmiu gonitwach  reprezentant „Trójkolorowych” musiał zadowolić się dwoma oczkami.

Oglądaj najnowszy odcinek magazynu Czarny Sport:

W wyścigu numer dwanaście zamykającym trzecią serie startów kibice Polonii wstrzymali oddech. Na ostatnim wirażu w jadącego na trzecim miejscu Davida Bellego z całym impetem wpadł Andriej Kudriaszow. Wypadek wyglądał fatalnie, a Francuz nie podnosił się z toru. Ostatecznie po kilku minutach lider „Gryfów” zszedł do parku maszyn o własnych siłach, ale wycofał się z jazdy w dalszej części turnieju i został odwieziony do szpitala.

Największym smaczkiem całych zawodów bez wątpienia był pojedynek o wygranie całego cyklu pomiędzy Robertem Lambertem, a Leonem Madsenem. Obaj żużlowcy przez całe zawody szli łeb w łeb i po rundzie zasadniczej wywalczyli po jedenaście punktów, ale tylko Anglik mający na swoim koncie trzy indywidualne zwycięstwa uzyskał bezpośredni awans do wielkiego  finału.

Obok kapitalnego Lamberta do najważniejszej gonitwy wieczoru wjechał sensacyjnie… Kai Huckenbeck. Niemiec niespodziewanie zdobył aż dwanaście punktów i po dwudziestu wyścigach był na czele klasyfikacji. Do biegu barażowego wjechało dwóch Duńczyków – Madsen i Pedersen oraz Smektała i Timo Lahti.

W biegu barażowym po raz kolejny stalową psychikę pokazał Madsen i wraz z Timo Lahtim wjechał do finału. Co ciekawe dla reprezentującego Start Gniezno Fina był to już drugi finał z rzędu.

Finałowy bieg cyklu pewnie wygrał Robert Lambert, przypieczętowując tym samym tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Niestety dla bydgoskich kibiców Kai Huckenbeck w ostatnim wyścigu dnia zajął czwartą pozycję.

Wyniki:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 14 (3,1,1,3,3,3)
2. Leon Madsen (Dania) – 13 (2,1,3,3,2,2)
3. Timo Lahti (Finlandia) – 11 (2,3,2,2,1,1)
4. Kai Huckenbeck – 12 (3,3,1,2,3,0)
5. Nicki Pedersen – 10 (3,2,2,3,0)
6. Bartosz Smektała – 10 (2,3,3,0,2)
7. Paweł Przedpełski (Polska) – 10 (1,2,3,2,2)
8. Kacper Woryna (Polska) – 9 (3,2,2,1,1)
9. Mikkel Michelsen (Dania) – 8 (1,1,0,3,3)
10. Grigorij Łaguta (Rosja) – 8 (1,0,3,2,2)
11. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 5 (0,0,1,1,3)
12. Peter Ljung (Szwecja) – 5 (2,2,w,1,0)
13. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 4 (0,0,2,1,1)
14. Vaclav Milik (Czechy) – 3 (0,3,0,0,0)
15. David Bellego (Francja) – 3 (1,1,1,-,-)
16. Norbert Krakowiak (Polska) – 1 (0,1)
17. Andriej Kudriaszow (Rosja) – 0 (0,0,w,-,-)
18. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska) – 0 (0,0)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments