Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMistrz kierownicy… wjeżdża pod prąd. Na rondzie Bernardyńskim i nie tylko [WIDEO]
26.02.2018 | 21:19

Mistrz kierownicy… wjeżdża pod prąd. Na rondzie Bernardyńskim i nie tylko [WIDEO]

Bydgoscy policjanci ujawniali wykroczenia, używając systemu monitoringu miejskiego.

Bydgoscy policjanci w ostatnich dniach przeprowadzili akcję weryfikacji kierowców, wykorzystując do tego zlokalizowane w ścisłym centrum miasta kamery miejskiego monitoringu. Jej efekty czasami zaskakują… aż za bardzo.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Omijanie „na trzeciego” na Chodkiewicza. Niecierpliwy kierowca przejechał drogą dla rowerów [WIDEO]


Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na okolice ulic: Długiej, Pod Blankami, Magdzińskiego, a także placu Kościeleckich, pobliskiego ronda Bernardyńskiego i dalej – ulicy Toruńskiej. Dzięki obrazowi z kamer wykryli przynajmniej kilka przypadków łamania przepisów, w szczególności jazdy „pod prąd”. W kilku przypadkach była to chęć dotarcia na skróty do miejsca parkingowego, ale wyczyn kierowcy volkswagena z ronda Bernardyńskiego zasługuje na odrębne zdanie. Kierujący tym pojazdem zjechał z ronda właśnie „pod prąd”, a następnie przeciął jezdnię wspomnianej ul. Toruńskiej po pasie wyłączonym z ruchu, powodując realną groźbę kolizji bądź nawet wypadku.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozostaje priorytetem wśród zadań realizowanych przez bydgoskich policjantów. Staramy się, aby zminimalizować zagrożenia na drodze – wyjaśnia asp. szt. Lidia Kowalska z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Dzięki wykorzystaniu monitoringu – uzupełniającego standardowe fotoradary oraz wideorejestratory – kierowcy wykonujący niebezpieczne manewry na drogach są karani mandatami oraz punktami karnymi. – Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych to jedna z przyczyn wypadków i kolizji, zarówno na terenie miasta, jak i powiatu – dodaje Kowalska.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i zwracanie szczególnej uwagi na znaki. – Nasze bezpieczeństwa zależy w dużej mierze od nas samych. Brak ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – przekonują funkcjonariusze.

Rondo Bernardyńskie, mimo zmiany organizacji ruchu, która nastąpiła kilka lat temu, nadal jest miejscem częstych stłuczek i wypadków. Wieczorem w niedzielę, 18 lutego doszło tam do zderzenia dwóch samochodów marki BMW.


Powiązane treści