H 0 • L 0
-2C
-4C
-5C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMistrz udzielił lekcji. Siatkarki Pałacu z drugą porażką w LSK [ZDJĘCIA]
Pałac-Chemik Police_SG (4)
09.11.2018 | 20:35

Mistrz udzielił lekcji. Siatkarki Pałacu z drugą porażką w LSK [ZDJĘCIA]

To druga porażka bydgoskich siatkarek w Lidze Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Monika Fedusio skończyła tylko 5 z 24 ataków.

O ile w starciu z wicemistrzem kraju z Łodzi, siatkarki Pałacu były w stanie stoczyć równorzędną walkę, o tyle w piątkowym meczu z Chemikiem Police podopieczne Piotra Mateli doznały gładkiej porażki.

W pierwszej kolejce LSK, Pałac przegrał z ŁKS-em Commercecon, ale z trudnego terenu wywiózł cenny punkt. Chemik z kolei przed własną publicznością pokonał DPD Legionovię 3:1, ale rywalki przez trzy sety toczyły z mistrzem kraju bardzo wyrównany pojedynek.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W meczu z Chemikiem, podopieczne Piotra Mateli w pierwszym secie, pomimo prowadzenia na jego początku (3:0) potem kompletnie nie radziły sobie z rywalkami. Te w pewnym momencie odskoczyły nawet na dziesięć punktów przewagi (21:11). Szkoleniowiec Pałacu zdecydował się na zmianę na środku bloku (Natalię Misiunę zastąpiła Kinga Różyńska), ale na niewiele się to zdało. Dość powiedzieć, że bydgoski zespół miał ledwie 23% skuteczności w ataku, a rywalki aż 59%.

Podobny obraz miała druga partia, w której także miejscowe prowadziły na początku kilkoma punktami, ale potem dały się dogonić rywalkom i przegrały odsłonę 21:25, z kolei w trzeciej przewaga mistrzyń kraju nie podlegała dyskusji. Pałac doznał drugiej porażki w tym sezonie, a już w najbliższą środę zagra na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów (18:00).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 2. KOLEJKA – 9.11.2018 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – CHEMIK POLICE 0:3 (11:25, 21:25, 19:25)

PAŁAC: Mazurek, Krzywicka 9, Misiuna 1, Fedusio 6, Balmas 10, Ziółkowska 5 oraz Pahor (libero), Jagła, Różyńska 5.

CHEMIK: Mirković 7, Busa 15, Ogbogu 16, Stysiak 17, Grajber 5, Chojnacka 1 oraz Krzos (libero), Bednarek-Kasza 2.

Sędziowali: Katarzyna Sokół, Radosław Kaczor.
Komisarz LSK:
Bogusław Kawiak.
Widzów: 1200.
MVP meczu: Magdalena Stysiak (Chemik Police).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 2. KOLEJKI
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:21, 18:25, 25:18, 25:23)
Volley Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 13:15)
Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25, 27:25, 22:25, 25:20, 15:12)
DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 18:25, 25:14, 25:12)