Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPOLITYKAMistrz z województwa kujawsko-pomorskiego. Jego trunki są dostępne w całym kraju!
19.10.2017 | 01:26

Mistrz z województwa kujawsko-pomorskiego. Jego trunki są dostępne w całym kraju!

Łukasz Karmowski to lokalny rzemieślnik, którego pasją do gorzelnictwa zaraził ojciec.

Na zdjęciu: Łukasz Karmowski sprawuje kontrolę nad każdym etapem powstawania destylatu.

Fot. mat. pras.

Wyborowa od Mistrza to efekt współpracy marki Wyborowa z mistrzem gorzelnictwa, Łukaszem Karmowskim – lokalnym rzemieślnikiem z województwa kujawsko-pomorskiego. Szacunek do tradycji, lata doświadczeń i pasja reprezentowane przez mistrza oraz długoletnia historia i wiedza ekspercka marki Wyborowa – to wszystko sprawia, że Wyborowa od Mistrza to produkt unikalny.

Pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, starannie pielęgnowane podejście i zgodna z tradycją metoda tworzenia to filary gorzelni w Radziczu. W tym niezwykłym miejscu w województwie kujawsko-pomorskim powstaje serce wódki Wyborowa od Mistrza. Trunek ten został stworzony z żyta pochodzącego wyłącznie z lokalnych upraw. Proces jego tworzenia oparty jest na tradycyjnych recepturach, które w połączeniu z najwyższą starannością mistrza oraz ekspertyzą marki Wyborowa, gwarantują niepowtarzalny smak i aromat trunku. Wyborowa od Mistrza to dzieło sztuki gorzelniczej, którego jakość i czystość zapewnia marka z 90-letnią historią.

Mistrz z kujawsko-pomorskiego

Łukasz Karmowski reprezentuje już kolejne pokolenie w rodzinie zajmującej się gorzelnictwem. Jego dziadek przygotowywał nalewki ze spirytusu, a ojciec kierował gorzelnią w Dębowie i w Radziczu. Od blisko 15 lat Łukasz przekłada swoją pasję oraz ogromną wiedzę, bazującą na sprawdzonych recepturach i doświadczeniu rodzinnym, na najwyższą jakość destylatu czuwając nad każdym etapem jego tworzenia. – W naszej rodzinie szanujemy dorobek i nie ignorujemy wiedzy ojców. Dlatego jestem wdzięczny mojemu, że nauczył mnie kontynuować rodzinną tradycję. Wierzę, że gorzelnictwo było mi pisane i mam je w genach. Moja praca jest jednocześnie moją pasją, dlatego cieszę się, że dzięki współpracy z marką Wyborowa, owoc mojej pracy będzie niebawem dostępny w całej Polsce – mówi Łukasz Karmowski, mistrz gorzelnictwa i twórca serca wódki Wyborowa od Mistrza.

Serce rzemieślniczej wódki z lokalnej gorzelni

Nad każdym etapem cyklu tworzenia spirytusu na bazie, którego powstała Wyborowa od Mistrza czuwa mistrz gorzelnictwa. – W każdej fazie przygotowania destylatu jesteśmy bardzo precyzyjni po to, aby mieć pewność, że na końcu cyklu powstanie wyrób o najwyższej jakości – mówi Karmowski. Nazwa Wyborowa od Mistrza pochodzi właśnie od mistrzowskiego kunsztu Łukasza. Zgodny z tradycją proces tworzenia wpływa na jej pełny i bogaty smak. Wyborowa od Mistrza przygotowana została zgodnie z tradycyjną metodą gorzelniczą, której zasady są niezmienne od lat. – Na tle innych małych gorzelni wyróżnia nas nowoczesna kontrola niezmiennego od lat sposobu tworzenia. Pobieramy próbki surowców, zacierów oraz destylatu i regularnie dokonujemy badań w naszym laboratorium, aby utrzymać najwyższe standardy i na każdym etapie pilnować cyklu wytwórczego – dodaje Karmowski. Warto również podkreślić, że gorzelnia w Radziczu jest jedną z części funkcjonującego w gospodarstwie Karmowskich mini eko-systemu, czyli zamkniętego obiegu stworzonego dzięki specjalnie wypracowanemu modelowi zarządzania i optymalnej logistyce. W gospodarstwie prowadzona jest również hodowla bydła mięsnego oraz uprawa m.in. zbóż.

Wyborowa wspiera lokalnych gorzelników

Jednym z celów marki Wyborowa jest pielęgnowanie tradycji poprzez współpracę z lokalnymi gorzelniami. Troszczymy się o nasze, polskie dziedzictwo i chcemy mieć swój udział w podtrzymaniu i budowaniu wartości prawdziwej sztuki gorzelniczej – mówi Andrzej Szumowski, wiceprezes Wyborowa Pernod Ricard. Wyborowa od Mistrza jest kolejnym wariantem czystej wódki w portfolio marki. Docenią ją osoby, które chcą być bliżej twórców i szukają wyrobów o charakterze rzemieślniczym. – Prowadząc otwarty dialog z naszymi konsumentami wiemy, że oczekują oni nowych propozycji. Wyborowa od Mistrza jest odpowiedzią na tę potrzebę – dodaje Andrzej Szumowski. Etykieta, na której przedstawiony jest szkic gorzelni bazujący na historycznym ujęciu budynku w Radziczu oraz zdjęcie mistrza gorzelnictwa, są ukłonem marki w stronę celebrowanej sztuki gorzelniczej Radzicza.

Za każdą z marek sygnowanych Wyborowa stoi długoletnia tradycja, dziedzictwo oraz ogromna wiedza gorzelnicza. – Stworzenie nowego produktu – Wyborowa od Mistrza stanowi naturalny krok w rozbudowie portfolio marki, która wyznacza standardy od 90 lat. Współpraca z lokalnymi rzemieślnikami, prawdziwymi artystami swego fachu, to naturalna część naszej działalności. Doświadczenie, dziedzictwo, pasja i umiejętności świadczące o mistrzostwie Łukasza oraz długoletnia historia i tradycja marki Wyborowa, połączone z wiedzą ekspercką gorzelników, dają gwarancję wysokiej jakości naszego wspólnego przedsięwzięcia  – dodaje Andrzej Szumowski.

Mistrzowski sposób serwowania

Mistrzowski trunek wymaga szczególnego serwowania, dlatego we współpracy z innymi mistrzami rzemiosła został stworzony specjalny zestaw do degustacji wódki Wyborowa od Mistrza. Adam Kruszyński, polski designer szkła zaprojektował szklankę inspirowaną procesem gorzelniczym. Miedziane, grube dno nawiązuje do kolumny, w którym destylowany jest spirytus, a najwyższej jakości cienkie szkło podkreśla wyjątkowy charakter i prestiż trunku wykonanego przez lokalnego gorzelnika. Szklance towarzyszy drewniana podkładka przygotowana ręcznie przez Macieja Kupsia, mistrza ekologicznej stolarki, autora bloga Rob In Wood. Deska służy nie tylko do serwowania wódki Wyborowa ale pełni także funkcję małego talerzyka, z którego można korzystać smakując dania i przekąski podczas degustacji trunku. Każdy z elementów zestawu autorstwa mistrzów rzemiosła, podkreśla walory i kraftowy charakter wódki Wyborowa od Mistrza.


Powiązane treści