Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMistrzostwa Europy U-21 coraz bliżej. Delegowano dziewięć zespołów sędziowskich
stadion Zawiszy Bydgoszcz
24.05.2017 | 20:14

Mistrzostwa Europy U-21 coraz bliżej. Delegowano dziewięć zespołów sędziowskich

Żaden z Polaków nie będzie głównym arbitrem.

Na zdjęciu: Na stadionie Zawiszy odbędą się trzy mecze.

Fot. ST

Aż dziewięć składów sędziowskich poprowadzi mecze piłkarskich Mistrzostw Europy U-21, które w dniach 16-30 czerwca odbędą się w naszym kraju. Trzy mecze grupowe zostaną rozegrane na stadionie w Bydgoszczy.

Komisja Sędziowska UEFA delegowała składy sędziowskie z Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii i Szkocji. W składzie sędziowskim oprócz głównego arbitra będą także dwaj asystenci liniowi i arbitrzy zabramkowi oraz sędzia techniczny. W gronie sędziów technicznych znaleźli się dwaj arbitrzy z Polski: Michał Pierściński i Marcin Borkowski, a pracę rozjemców będzie oceniał także jeden obserwator z naszego kraju – Tomasz Mikulski.

Głównymi arbitrami spotkań na Mistrzostwach Europy będą: Harald Lechner (Austria), Jesus Gil Manzano (Hiszpania), Benoit Bastien (Francja), Tobias Stieler (Niemcy), Gediminas Mažeika (Litwa), Serdar Gözübüyük (Holandia), Bobby Madden (Szkocja), Slavko Vinčič (Słowenia) i Ivan Kružliak (Słowacja).

W Bydgoszczy, wszystkie trzy grupowe mecze rozegrają Serbowie. Ich rywalem na inaugurację będzie Portugalia (17.06., 18.00), a następnie zmierzą się z Macedonią (20.06., 18.00) i na zakończenie zmagań w grupie z Hiszpanią (23.06., 20.45). Awans do półfinałów wywalczą zwycięzcy grup oraz jedna ekipa z drugiego miejsca.


Powiązane treści