[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mistrzostwa Polski w Grillowaniu. Można głosować na bydgoszczan!

Dodano: 27.05.2022 | 13:01

Na zdjęciu: Julia Biernacka i Adam Rzęski tworzą duet Girl & Boy Grill

Fot. mat. organizatora Mistrzostw Polski w Grillowaniu

Dwoje mieszkańców Bydgoszczy walczy w Mistrzostwach Polski w Grillowaniu. Czy uda im się dotrzeć do finału i zwyciężyć w ostatecznym starciu?

Mistrzostwa Polski w Grillowaniu są wydarzeniem, w którym sześć dwuosobowych drużyn rywalizuje o tytuł mistrza. Ich zadaniem jest przygotowanie dania zawierającego kiełbasę beskidzką z czosnkiem niedźwiedzim firmy Duda Nasze Polskie.

Internauci mogą obejrzeć filmy uczestników i sprawdzić ich konkursowe przepisy na stronie internetowej www.konkurs.duda.pl oraz oddać głos na wybraną drużynę w okresie od 16 maja do 12 czerwca 2022 roku. Dwie najlepsze drużyny dojdą do finału.

Konkursy dla głosujących

Osoby głosujące mogą wziąć też udział w dwóch konkursach i wygrać wiele nagród. Pierwszy z nich o nazwie „Ty decydujesz” polega na wymyśleniu kreatywnej nazwy dla dania przygotowanego przez ich ulubioną drużynę. Pomysły można przesyłać przez formularz na stronie mistrzostw do 12 czerwca.

Natomiast drugi konkurs „Dołącz do drużyny” polega na odpowiedzi na pytanie konkursowe: Dlaczego właśnie Ty powinieneś dołączyć do Drużyny? Odpowiedzi należy załączyć w formularzu na stronie wydarzenia od 13 do 21 czerwca.

Julia i Adam, czyli Girl & Boy Grill

W mistrzostwach bierze udział bydgoski duet Girl & Boy Grill, który tworzą Julia Biernacka i Adam Rzęski. Znają się z bydgoskiego gastronomika, a ich przyjaźń wzięła się ze wspólnej pasji, jaką jest gotowanie. Julia wkrótce zostanie absolwentką gastronomika, a Adam pisze pracę magisterską na Politechnice Bydgoskiej. Czytelnicy MetropoliaBydgoska.PL mogą pamiętać go z tekstu o reprezentacji Polski kucharzy i cukierników. 

– Do wzięcia udziału w konkursie skłoniło nas zadanie, o którym się dowiedzieliśmy na facebookowej grupie ,,Grillowa Brać,,. Trzeba było przygotować danie z grilla z kiełbasą. Od razu stwierdziliśmy, że to może być fajna zabawa i wysłaliśmy zgłoszenie do organizatora. Poza tym lubimy konkursy i rywalizację – mówi Adam.

Hot dog we własnej bułce

Bydgoski duet bierze udział w mistrzostwach z przepisem na hot-doga z kiełbasą beskidzką, salsą ze świeżych warzyw i sosem serowym. Na tle pozostałych konkurentów danie Julii i Adama wyróżnia się tym, że bydgoszczanie sami pieką bułki do hot dogów.

– Na hot doga zdecydowaliśmy się, ponieważ chcieliśmy zrobić danie, które każdemu smakuje i każdy je lubi, a nim jest właśnie hot dog. Salsa ze świeżych warzyw miała za zadanie nadać balansu, świeżości i lekkość przy takich składnikach jak kiełbasa z czosnkiem niedźwiedzim i sosem serowym – opisują Girl & Boy Grill. Nazwa ich duetu ma pokazać, że grillować może każdy niezależnie od płci i wieku.

Głosowanie

Finał odbędzie się 25 czerwca 2022 roku w miejscowości Wisła w samym sercu Beskidów. W konkursie do wygrania są dwa grille gazowe, vouchery na weekend w Wiśle i zestawy produktów marki Duda. – Każdy zespół startujący w Mistrzostwach Polski w Grillowaniu może być dla nas kokurencją. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak zagłosują internauci. Dlatego bardzo liczymy na Państwa głosy na zespół Girl & Boy Grill – dodają bydgoscy uczestnicy, którzy zachęcają do wypróbowania ich przepisu znajdującego się na stronie konkursowej.

Głosowanie jest bezpłatne, a same głosy oddaje się za pomocą mailów na stronie: www.konkurs.duda.pl/uczestnicy/.

POZNAJ TEŻ: Niezbędnik na udanego grilla

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments