Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W niedzielę Enea Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim 2022

Dodano: 28.01.2022 | 18:57

Na zdjęciu: Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim odbędą się w najbliższą niedzielę.

Fot. MAT. PARTNERA

Już w niedzielę we Wrocławiu odbędą się Enea Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim.

Zawody rozgrywane będą na ergometrach wioślarskich typu Concept II (model D). Wyścigi odbędą się na dystansie 2000 metrów w kategoriach: juniorki, juniorki młodsze, juniorzy, juniorzy młodsi, kobiety kategorii lekkiej, mężczyźni kategorii lekkiej, kobiety, mężczyźni oraz parawioślarze, a także na dystansie 1000 metrów w kategoriach kobiety masters, mężczyźni masters oraz w ramach wyścigów drużyn szkół wyższych.

Przed rokiem podczas mistrzostw w Poznaniu wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostii wywalczyli trzy medale. Srebro zdobył Daniel Welter (osoby niepełnosprawne – PR-2M), a krążki brązowe – Zuzanna Madaj w kategorii juniorek i Fryderyk Sobecki w kategorii juniorów. Nasz klub triumfował także w punktacji drużynowej.

– Jedziemy do Wrocławia z zadaniem, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Chcemy obronić tytułu Drużynowego Mistrza Polski, a niedzielne zawody są pierwszymi w tym roku, które wliczają się do klasyfikacji generalnej – mówi trener Marian Drażdżewski.

W Enea Mistrzostwach Polski na Ergometrze Wioślarskim wystartuje ponad 50 zawodniczek i zawodników LOTTO-Bydgostii. Zmagania zostaną zainaugurowane o godz. 8:30 od rywalizacji członków kadry Polski, którzy ze względu na bezpieczeństwo sanitarne wystartują przed innymi. Pozostali zawodnicy rozpoczną występy o godz. 9:40.

0 0 votes
Article Rating
W niedzielę Enea Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim 2022
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments