Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uczelniani wędkarze nad Kanałem Bydgoskim. Trwają mistrzostwa Polski

Dodano: 07.07.2023 | 19:24

Na zdjęciu: Akademickie mistrzostwa w wędkowaniu odbywają się nad Kanałem Bydgoskim, a konkretnie na odcinku przy ulicy Spacerowej (czyli na brzegu od strony Miedzynia i Prądów).

Fot. Pixabay

W dniach 7-9 lipca 2023 roku nad Kanałem Bydgoskim odbywają się XLII Akademickie Mistrzostwa Szkół Wyższych w wędkarstwie spławikowym. Ich organizatorem jest Politechnika Bydgoska.

Akademickie mistrzostwa w wędkowaniu odbywają się nad Kanałem Bydgoskim, a konkretnie na odcinku przy ulicy Spacerowej (czyli na brzegu od strony Miedzynia i Prądów). Rywalizacja rozgrywana jest w dwóch turach, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i i indywidualnej.

W zawodach biorą udział reprezentanci indywidualni i drużynowi polskich uczelni – Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Politechniki Koszalińskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, a także Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W barwach Politechniki Bydgoskiej za wędki chwycą aż dwie drużyny – wymienia dr hab. Szymon Różański, rzecznik prasowy PBŚ.

Ideą mistrzostw w wędkarstwie spławikowym jest przede wszystkim integrowanie pasjonatów wędkarstwa w środowisku akademickim. – To popularne hobby nieczęsto przybiera formę profesjonalnej rywalizacji, ale jak już do tego dojdzie to okazuje się, że to prawdziwy sport wyczynowy. Kibiców, jak i niedowiarków zapraszamy w ten weekend nad Kanał Bydgoski! – mówi dr hab. Różański. I zaprasza wszystkich pasjonatów wędkarstwa do śledzenia międzyuczelnianych rozgrywek.

CZYTAJ TAKŻE: Dystrybutory darmowej kranówki stanęły na Politechnice Bydgoskiej. To efekt współpracy z MWiK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments