Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMistrzostwa zakończone. Wysyp medali dla Zawiszy
wojciechowski, pawlik, podium - SG
26.06.2016 | 23:50

Mistrzostwa zakończone. Wysyp medali dla Zawiszy

W niedzielę bydgoszczanie zdobyli sześć medali.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski został mistrzem Polski.

Fot. Stanisław Gazda

92. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce dobiegły końca. Ostatniego dnia rywalizacji zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz zdobyli sześć medali.

Konkurs skoku o tyczce mężczyzn ułożył się świetnie dla bydgoskiego Zawiszy. Złoto po pokonaniu wysokości 5,40 m zdobył Paweł Wojciechowski, a brązowy medal przypadł Karolowi Pawlikowi. Bydgoszczan rozdzielił Robert Sobera. Inny z faworytów, Piotr Lisek, nie pokonał żadnej odległości.

Mistrzynią kraju w skoku w dal została Anna Jagaciak-Michalska. Niespodzianek nie było także w konkursach rzutu młotem, w którym wygrała  Anita Włodarczyk i w skoku wzwyż, w którym najlepsza okazała się Kamila Lićwinko. Na wysokości zadania stanęli też faworyci w rzucie dyskiem (Piotr Małachowski) i pchnięciu kulą (Konrad Bukowiecki)

W niedzielę rywalizowano także w biegach na 100 (kobiety) i 110 m (mężczyźni) przez płotki. Wśród pań najlepsza okazała się Karolina Kołeczek, a wśród panów – Damian Czykier, który z wynikiem 13,35 wypełnił minimum na igrzyska. Dominik Bochenek zdobył srebrny medal, ale do Rio nie pojedzie.

Niezwykle wyrównaną walkę obejrzeli kibice podczas biegu na 800 metrów kobiet. Ostatecznie, po walce na finiszu, złoto przypadło Annie Cichockiej, a srebro – Joannie Jóźwik. W rywalizacji mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł Marcin Lewandowski z Zawiszy, a na drugim stopniu podium uplasował się jego klubowy kolega, Karol Konieczny. Warto dodać, że Lewandowski i Cichocka zdobyli na tych mistrzostwach po dwa złote medale. Oprócz niedzielnych na 800 m także w piątek na 1500.

Dwa medale podczas mistrzostw Polski zdobyły też Anna Kiełbasińska i Marika Popowicz-Drapała, które w piątek uznały wyższość jedynie Ewy Swobody. W niedzielnym biegu na 200 metrów nie musiały rywalizować z najlepszą polską sprinterką i między sobą rozstrzygnęły kwestię mistrzostwa. Ostatecznie złoto przypadło Kiełbasińskiej, a srebro Popowicz. Wśród mężczyzn wygrał faworyt, Karol Zalewski.


Powiązane treści