Bydgoszcz
3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 4 • L 2
5C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMistrzowie Potyczek Kulinarnych
Paweł Wojtysiak - zwycięzca XIII Kujawsko Pomorskich Potyczek Kulinarnych
27.11.2015 | 22:45

Mistrzowie Potyczek Kulinarnych

Paweł Wojtysiak na Kulinarny Puchar Polski nie będzie miał daleko, bo mieszka i pracuje w restauracji poznanskiego Hotel Parku.

Na zdjęciu: Sosób na kulinarny sukces? Improwizowanie!

Fot. Stanisław Gazda

Konkurs Black-box jest naprawdę trudny, ale cała dwunastka spisała się na medal – powiedział o uczestnikach XIII Kujawsko-Pomorskich Potyczek Kulinarnych przewodniczący jury Tomasz Szymański. –Poziom był bardzo wysoki, o czym świadczy różnica dwóch do siedmiu punktów, dzielących zawodników i decydujących o kolejności miejsc. Ale pierwsze miejsce jest tylko jedno…

I ono właśnie przypadło PAWŁOWI WOJTYSIAKOWI -HOTEL PARK W POZNANIU , który otrzymał czek na 1.800 zł i nominację do Półfinału Kulinarnego Pucharu Polski. Na drugim miejscu uplasowała się jedyna kobieta startująca w Potyczkach KAROLINA WIŚNIEWSKA -HOTEL WELLNESS PROWITA W KOŁOBRZEGU. III miejsce zajął MARCIN GAJOWNICZEK – RESTAURACJA AMBER ROOM W WARSZAWIE.

W rozmowie z Metropoliąbydgoska.pl Mistrz Potyczek powiedział:

Black box to takie kulinarne jajko z niespodzianką, więc nie było jak przygotować się do konkursu, ani cokolwiek przećwiczyć. Zrobiłem rostbef na dwa sposoby – duszony w szybkowarze oraz pieczony w niskiej temperaturze, czyli na krwisto. Do tego puree z natki pietruszki i pasternaku, bób, tłuszcz wołowy, demiglas, konfitura z cebuli z powidłami śliwkowymi. Zwycięskie danie jeszcze nie ma nazwy, gdyż było moją improwizacją na temat wołowiny. Czy znajdzie się kiedyś w karcie menu mojej restauracji? Nie mi o tym decydować. Na pewno woda sodowa mi nie uderzy do głowy. Nie ma kiedy – w niedzielę normalny dzień pracy…


Powiązane treści