Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mistrzyni kierownicy zatrzymana na krajowej „piątce”. Na liczniku – 200 kilometrów na godzinę

Dodano: 23.05.2020 | 14:05

Na zdjęciu: Zdarzenie nagrał policyjny wideorejestrator. Kierująca mercedesem została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Fot. KWP Bydgoszcz

200 kilometrów na godzinę – z taką prędkością jechała po drodze krajowej nr 5 w powiecie żnińskim kobieta kierująca mercedesem. Zatrzymali ją miejscowi policjanci.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w godzinach popołudniowych. Na odcinku DK 5 przebiegającym przez tereny powiatu żnińskiego policjanci zauważyli pędzącą samochodem marki Mercedes osobę. Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 90 kilometrów na godzinę auto poruszało się z ponad dwukrotnie większą prędkością. – Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator – wyjaśnia st. sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED, którzy zauważyli pojazd jadący z nadmierną prędkością, zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedziała mieszkanka powiatu żnińskiego. Została ukarana mandatem w maksymalnej wysokości (500 złotych) oraz punktami karnymi.

Wspomniana grupa SPEED to powołany w ubiegłym roku zespół funkcjonariuszy skupiający się na działaniach przeciwko piratom drogowym. Nadmierna prędkość czy wyprzedzanie w nieprzeznaczonych do tego miejscach to od dawna jedne z najczęstszych przyczyn wypadków, także na drogach regionu kujawsko-pomorskiego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
3 lat temu

Takiej wariatce to zabrać prawo jazdy dożywotnio