[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młoda kobieta chciała odebrać sobie życie. Szybka nocna interwencja zapobiegła tragedii

Dodano: 16.04.2022 | 13:22

Na zdjęciu: Sprawna akcja poszukiwawcza pozwoliła uratować życie 20-letniej kobiety z Mogilna.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

20-letnia kobieta chciała popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg na dworcu kolejowym w Mogilnie. Od tego zamiaru skutecznie odwiedli ją miejscowi policjanci.

Dramatyczna historia rozegrała się w piątek w nocy. Wówczas z dyżurnym mogileńskiej komendy skontaktował się operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego. – Przekazał on informację, że młoda kobieta wyszła z domu i chce rzucić się pod pociąg – relacjonuje st. asp. Tomasz Bartecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

W rejon dworca PKP został od razu skierowany patrol. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 20-latki. W trakcie przeszukiwania torowiska biegnącego wzdłuż ulicy Ogrodowej zauważyli młodą kobietę. Okazało się, że była to właśnie poszukiwana mieszkanka miasta. – Szybka interwencja pozwoliła na zabranie desperatki z torów. Kobieta trafiła pod fachową opiekę lekarską. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Bartecki.

Policjanci przekonują, że warto w każdej sytuacji zwrócić się o pomoc. Przede wszystkim – do specjalistów, którzy mogą pomóc przejść przez trudny okres w życiu. Bezpłatny telefon zaufania dla osób dorosłych dostępny jest przez cały tydzień w godzinach 14:00-22:00 pod numerem 116 123. Całodobowo działa też kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments