Bydgoszcz
9C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 10 • L 9
17C
Wt
18C
Sr
14C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleMłoda kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci i koleżanka
policjanci_biale_blota_interwencja_7082019_KWPBydgoszcz
07.08.2019 | 16:47

Młoda kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci i koleżanka

- Sprawna akcja umożliwiła uratowanie życia poszkodowanej - relacjonują policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci, którzy uratowali życie nastolatce: st. sierż. Kamila Jeziorska oraz sierż. Kamil Więciorkowski.

Fot. KWP Bydgoszcz

Sprawna interwencja dwójki funkcjonariuszy z Białych Błot uratowała życie nastolatce, która chciała odebrać sobie życie. – Podziękowania należą się też koleżance poszkodowanej, która – wiedząc o niepokojącej sytuacji – zaalarmowała policję – komentują mundurowi.

Mrożąca krew w żyłach historia rozegrała się w poniedziałek, 5 sierpnia w godzinach popołudniowych. Kwadrans przed osiemnastą dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o próbie samobójczej młodej mieszkanki gminy. Pod wskazany w zgłoszeniu adres wysłany został patrol – st. sierż. Kamila Jeziorska oraz sierż. Kamil Więciorkowski. Ten drugi, jak podkreśla podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zanim jednak umiejętności zdobyte na kursie przydałyby się interweniującym, musieli dostać się oni na teren posesji. Okazało się to jednak niełatwe. – Posesja była ogrodzona wysokim płotem, nie widać było również, aby ktoś przebywał poza budynkiem. Nie było też dzwonka wejściowego – relacjonuje Kowalska. Policjantom udało się jednak siłą odsunąć jedno ze skrzydeł elektrycznej bramy i wkroczyć do domu. – Na parterze zastali nieświadomą zagrożenia matkę dziewczyny. Swoje kroki skierowali jednak od razu do pokoju nastolatki na pierwszym piętrze – dodaje Lidia Kowalska.

W pomieszczeniu funkcjonariusze zastali roztrzęsioną dziewczynę z silnie krwawiącymi, licznymi ranami ciętymi przedramienia oraz leżącymi dookoła opakowaniami po tabletkach. Została jej udzielona pomoc – na rany założone zostały opatrunki uciskowe. Po chwili na miejsce przybyło wezwane wcześniej pogotowie ratunkowe, które zabrało nastolatkę do szpitala. – Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów z Białych Błot oraz koleżanki, która powiadomiła o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do kobiety i podjąć czynności. Interwencje związane z ratowaniem życia są zawsze najtrudniejsze, bo policjanci mają świadomość, że każda minuta jest cenna – podkreśla podkom. Kowalska. W tym przypadku cennych minut na szczęście nie zabrakło.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści