Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMłoda Prawica zbudowała struktury w Bydgoszczy. „Przed młodymi ludźmi rysuje się przyzwoita przyszłość”
14.05.2018 | 09:17

Młoda Prawica zbudowała struktury w Bydgoszczy. „Przed młodymi ludźmi rysuje się przyzwoita przyszłość”

Bydgoszcz jest drugim miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w którym Młoda Prawica utworzyła swoje struktury

Na zdjęciu: O budowie struktur młodzieżówki Młodej Prawicy mówili jej przedstawiciele (od lewej): Paweł Krzemiński, Aleksander Kaczmarek (rzecznik organizacji), Szymon Baumgart, Dobromir Szymański, który jest jej prezesem i wspierający młodzieżówkę Robert Szatkowski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Młoda Prawica – młodzieżówka partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina utworzyła swoje struktury w Bydgoszczy.

W naszym regionie struktury ma ona działać także w Inowrocławiu. W sumie ma około 300 członków w całym kraju, w tym 37 na terenie Kujaw i Pomorza.

– Jesteśmy w województwie największą i najbardziej rozpoznawalną oraz aktywną młodzieżówką partyjną – mówił podczas konferencji prasowej prezes młodzieżówki Dobromir Szymański. Pod koniec maja ugrupowanie przygotuje ankietę i zbada preferencje wyborcze mieszkańców Bydgoszczy. W Inowrocławiu w takiej ankiecie najwięcej głosów uzyskał dotychczasowy prezydent Ryszard Brejza, ale tuż za nim uplasowali się Ireneusz Stachowiak i Marcin Wroński – obaj to kandydaci prawicy.

Działalność młodzieżówki ma skupić się na tematyce patriotycznej (promowanie polskiej historii), ale będzie też obejmować pomoc i zbiórki dla potrzebujących. Młoda Prawica chce powiększyć swoje struktury w innych miastach województwa. – Najwięcej członków jest w Inowrocławiu, teraz pracujemy nad powiększeniem swoich struktur w Toruniu i we Włocławku – dodał prezes Szymański. Z kolei Szymon Baumgart zwrócił uwagę, że inne młodzieżówki partyjne działają w regionie dużo gorzej. Jako przykład podał młodzieżówkę Wolności, która jego zdaniem ma się rozpaść.

Działalność młodzieżówki wsparł Andrzej Walkowiak. – Przed tymi młodymi ludźmi rysuje się przyzwoita przyszłość. Dajcie im szansę – zaapelował przewodniczący kujawsko-pomorskiej rady programowej partii Porozumienie


Powiązane treści