Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młoda siatkarka pożegnała się z Pałacem Bydgoszcz. Przenosi się do USA

Dodano: 27.04.2024 | 17:25

Na zdjęciu: Pola Bujnarowska nie będzie w sezonie 2024/2025 reprezentowała barw Pałacu Bydgoszcz w rozgrywkach Tauron Ligi.

Fot. Dariusz Stoński / KS Pałac Bydgoszcz / materiały prasowe

Grająca na pozycji środkowej 18-letnia Pola Bujnarowska to pierwsza z zawodniczek, której w sezonie 2024/2025 Tauron Ligi nie zobaczymy w barwach Pałacu Bydgoszcz.

Bujnarowska ma za sobą debiut w ekstraklasie, bowiem w meczach fazy zasadniczej pojawiała się na parkiecie, najczęściej na krótkie zmiany. W sumie zagrała w dwunastu spotkaniach, a w nich zdobyła dla Pałacu czternaście punktów, a w głównej mierze 18-latkę mogliśmy oglądać w meczach drużyn młodzieżowych Pałacu. – Cały rok w Pałacu Bydgoszcz był wypełniony ciężką pracą i cennymi doświadczeniami, które zostaną ze mną na długo – nie ukrywa zawodniczka, która – nim trafiła do Pałacu – to wcześniej występowała w Raduni Stężyca.

Zawodniczka jest wdzięczna za szansę gry w elicie. – Cieszę się, że mogłam doświadczyć pracy w zespole Tauron Ligi, spotykać się z najlepszymi drużynami, jak i grać z dziewczynami w drugiej lidze i juniorkach. Nie wiem, kiedy minął ten sezon – mówi w wypowiedzi dla oficjalnego profilu klubu.

Już jednak wiadomo, że w nowym sezonie Bujnarowskiej w barwach Pałacu nie zobaczymy. Siatkarka zdecydowała się bowiem na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. To właśnie za oceanem 18-latka będzie studiowała i grała w akademickim zespole pierwszej dywizji Syracuse Volleyball. – Przede mną kolejne wyzwania i mam nadzieję pracowite lata. Zdecydowałam się wyjechać na studia do USA, gdzie będę mogła się spełniać zarówno siatkarsko, jak i akademicko – kończy Bujnarowska.

Kontrakty z Pałacem Bydgoszcz na nowy sezon mają dwie środkowe: Dominika Witowska i Wiktoria Paluszkiewicz (obie w ostatnich dniach przedłużyły umowy) oraz przyjmująca Pola Nowakowska, która po zakończeniu rozgrywek ligowych w Polsce, teraz gra we Włoszech w barwach Scandicci. Zespół nadal prowadzić będzie włoski trener Martino Volpini, a wkrótce mają być ujawniane nazwiska kolejnych zawodniczek.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments