Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleMłody bydgoszczanin, który kradł w całym województwie, wpadł w ręce policji
zatrzymany_ kradzieże telefonów Nakło_ KPP Nakło-1 (1)
19.07.2018 | 10:38

Młody bydgoszczanin, który kradł w całym województwie, wpadł w ręce policji

Na zdjęciu: 18-latek kradnący telefony i markową odzież w całym województwie czeka na wyrok sądu

Fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci ujęli dwóch młodych mężczyzn, którzy okradali sklepy na terenie województwa.

Młodzi, acz bardzo doświadczeni wspólnicy – 18-letni bydgoszczanin oraz mieszkaniec Solca Kujawskiego wpadli w poniedziałek, 16 lipca, tuż przed godz. 15., podczas przeprowadzania brawurowej akcji w Nakle. Jak podaje oficer prasowy policji w Nakle – mł. asp. Justyna Andrzejewska – obsługa jednego ze sklepów z elektroniką wraz z będącym poza służbą policjantem z KMP w Bydgoszczy puściła się w pościg za dwoma mężczyznami, którzy wyrwawszy telefony o łącznej wartości 15.000 zł ze stanowisk ekspozycji, próbowali zbiec.

Pościg zakończył się sukcesem, sprawców ujęto. Podczas sprawdzania okazało się, że ich „spółka” legitymuje się bogatym portfolio – podczas swojej działalności, która właśnie dobiegła końca, udało im się ukraść fanty o łącznej wartości około 90.000 zł! Plądrowali sklepy na terenie całego województwa, między innymi we Włocławku, Solcu Kujawskim i Bydgoszczy. Specjalizowali się w nabywaniu, choć nie drogą kupna, a potem upłynnianiu telefonów oraz markowej odzieży – jak ustalili policjanci z Nakła.

W środę złodzieje odstawieni zostali do prokuratury. W tej chwili przebywają pod dozorem policji i czekają na wyrok sądu. Mogą się spodziewać do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Powiązane treści