Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMłody mężczyzna okradał plac budowy drogi S5. Zatrzymano go w centrum Bydgoszczy
10.11.2021 | 07:17

Młody mężczyzna okradał plac budowy drogi S5. Zatrzymano go w centrum Bydgoszczy

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 21-latka w centrum Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

21-letni mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży, jakich dokonał na terenie powiatu bydgoskiego. – Większość zarzutów dotyczy grabieży budowy trasy S5 – mówią funkcjonariusze.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany w centrum Bydgoszczy. – Poszukiwany wpadł kilka dni temu – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak relacjonują funkcjonariusze, w połowie października przyjęli oni zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi, do której doszło w jednym z gospodarstw w gminie Dobrcz. – Wówczas ustalony 21-latek okradł pokrzywdzonego – dodaje Słomski i precyzuje, że skradziony łup został przez 21-latka sprzedany w jednym z lombardów w Bydgoszczy.

Poszukiwania sprawcy nie były jednak łatwe. – Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania – przyznają funkcjonariusze, ale ostatecznie złapali sprawcę, a następnie przekazali go kryminalnym z Koronowa. Jak się okazało, kradzież elektronarzędzi nie była jego jedyną. – Udowodniono mu szereg innych kradzieży i włamań przede wszystkim na terenie gminy Dobrcz oraz w Koronowie – informuje Słomski i precyzuje, że w sumie 21-latkowi postawiono dwanaście zarzutów dot. kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Większość z tych zarzutów dotyczy kradzieży, jakich 21-latek dokonywał na budowie trasy S5. – Tam kradł paliwo z pojazdów, narzędzia budowlane, akumulatory do sygnalizacji świetlnej, a także przewody elektryczne – wylicza kom. Przemysław Słomski. Oprócz tego, zatrzymanemu udowodniono także włamanie w Strzelcach Górnych, gdzie  w jednym z kontenerów na prywatnej działce budowanej zabrał różne materiały budowane, w Koronowie okradł dwie przyczepy kempingowe oraz drewnianą szopkę, a w Nekli jego łupem padł… metalowy grill na jednej z posesji.

Jak relacjonują funkcjonariusze, zatrzymany 21-latek przyznał się do wszystkich zarzutów. – Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną – słyszymy w bydgoskiej komendzie. O losach zatrzymanego mężczyzny zadecyduje sąd, do którego skierowane zostaną materiały sprawy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści