Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleMłody mężczyzna potrącił policjanta. Uciekał przed zatrzymaniem
19.05.2016 | 19:07

Młody mężczyzna potrącił policjanta. Uciekał przed zatrzymaniem

Poszkodowany funkcjonariusz z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Na zdjęciu: Zatrzymanemu mężczyźnie grożą trzy lata więzienia.

Fot. mat. prasowe policji

22-letni mieszkaniec gminy Jeżewo trafił w miniony wtorek w ręce policji, która podejrzewała go o posiadanie narkotyków. Zanim jednak tak się stało, młody mężczyzna potrącił próbującego ująć go funkcjonariusza.

Do zdarzenia doszło 17 maja nad ranem na terenie wspomnianej gminy Jeżewo. Świeccy kryminalni otrzymali informacje o tym, że jeden z mieszkańców może posiadać nielegalnie środki odurzające. Policjanci próbowali zatrzymać podejrzanego w momencie, gdy wyjeżdżał ze swojej posesji volkswagenem golfem.

Dalsze zdarzenia mogły posłużyć za scenę w sensacyjnym filmie. Jeden z policjantów próbował zakończyć wycieczkę 22-latka, a zamiast tego skończył… na masce jego samochodu. – Kierujący, gdy zobaczył policyjną odznakę, gwałtownie ruszył i potrącił jednego z policjantów. Wiózł go na masce przez kilka metrów, a gdy ten spadł z pojazdu, udał się w dalszą ucieczkę – relacjonuje asp. szt. Maciej Rakowicz, oficer prasowy świeckich mundurowych.

22-letniego mężczyznę udało się po pościgu ostatecznie zatrzymać. Wstępne badania wykazały, że sprawca mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. Został objęty dozorem policyjnym. Usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec interweniującego policjanta, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Stracił również prawo jazdy, a przed sądem odpowie także za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Potrącony policjant z obrażeniami trafił do szpitala.


Powiązane treści