Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMłodzi bydgoszczanie wyruszyli do Mielna. By pomóc zwierzętom
05.06.2017 | 10:44

Młodzi bydgoszczanie wyruszyli do Mielna. By pomóc zwierzętom

Do pokonania mają ponad 200 kilometrów.

Na zdjęciu: Tuż przed wymarszem z harcerzami spotkała się wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

Fot. JW

Dwóch młodych harcerzy z Bydgoszczy w poniedziałkowy poranek wyruszyło na pieszą wędrówkę do Mielna. Tygodniowej akcji przyświeca nie tylko chęć przeżycia niepowtarzalnej przygody, ale również zebranie jak największej kwoty pieniężnej na funkcjonowanie wybranego wcześniej stowarzyszenia.

Czytaj więcej o akcji Nie Licząc Kilometrów [KLIK]

Kamil Ciemny i Jakub Pietrzak zamierzają przejść łącznie ponad 200 kilometrów. Ich dzienna trasa ma wynieść maksymalnie 40 km. Do Mielna planują dotrzeć 12 czerwca, a najbliższym przystankiem ma być Skoraczewo. Harcerze mają przy sobie ważące co najmniej kilkanaście kilogramów plecaki z niezbędnym ekwipunkiem. Posiadają również namiot, w którym planują spędzać najbliższe noce. Liczą również na gościnność mijanych po drodze ludzi, którym na bieżąco będą opowiadać o akcji. – To wyjdzie bardzo spontanicznie – mówi Kamil. Ponadto w trakcie wędrówki harcerze będą zbierać środki na działalność Stowarzyszenia ArbuZ, które zajmuje się pomocą porzuconym zwierzętom takim jak koty czy króliki.

Tuż przed wymarszem pozytywnie nastawieni harcerze spotkali się z wiceprezydentem Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz, przedstawicielem Poczty Polskiej, która wspiera ich akcję oraz prezes Stowarzyszenia ArbuZ. Każda z tych osób przekazała im drobny upominek. Z rąk wiceprezydent harcerze otrzymali flagę Bydgoszczy oraz list, który mają przekazać burmistrz Mielna. Również tam mają dostarczyć specjalną przesyłkę przygotowaną przez Pocztę Polską, która powinna ucieszyć przede wszystkim filatelistów. W zachowaniu bezpieczeństwa mają pomóc odblaskowe kamizelki przekazane przez prezes Stowarzyszenia ArbuZ.

– Życzę bezpiecznej podróży, dobrego chodzenia i żeby udało się Wam zebrać jak najwięcej pieniędzy. Gratuluję pomysłu! – powiedziała Iwona Waszkiewicz.  – Miejmy nadzieję, że spotkają życzliwych ludzi, którzy ich ugoszczą – dodała Maja Grzywacz, prezes Stowarzyszenia ArbuZ.

Wędrówkę harcerzy można śledzić na ich fanpage’u „Nie licząc kilometrów” oraz poprzez obserwowanie profilu nieliczackilometrow na Instagramie.


Powiązane treści