Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młodzi pikietowali na Starym Rynku. Chcą wprowadzenia alarmu klimatycznego w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.07.2020 | 22:32

Pikieta odbyła się na płycie Starego Rynku.

Na zdjęciu: Podczas pikiety pokazano prace artystów, które skupione były wokół tematu ekologii.

Fot. Szymon Makowski

Członkowie Extinction Rebellion pikietowali w poniedziałek (20 lipca) na Starym Rynku. Dążą do wprowadzenia zarządzeniem prezydenta alarmu klimatycznego w Bydgoszczy.

To nie pierwsza pikieta członków Extinction Rebellion i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Niespełna miesiąc temu pikietowali oni przed Kuratorium Oświaty, gdzie spotkali się z kuratorem Markiem Gralikiem, ale ten nie podpisał się pod ich postulatami.

W poniedziałkowe południe, grupa młodych ludzi pikietowała na płycie bydgoskiego Starego Rynku w pobliżu ratusza. – Katastrofa klimatyczna, w obliczu której stoi ludzkość, jest naszym największym wyzwaniem. Uważamy, że miasto Bydgoszcz może, a nawet powinno, mieć swój wkład w przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. Co więcej – Bydgoszcz zawsze była miastem zielonym – i nie chcemy tego stracić – tłumaczą.

W ramach pikiety pokazano także prace artystów i artystek, które skupione były na temacie związanym z ekologią i ochroną środowiska. Uczestnicy złożyli także list z apelem do prezydenta miasta o wprowadzenie alarmu klimatycznego w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
3 lat temu

Bardzo potrzebna i inicjatywa Młodych?? popieram i oby świadomość rosła! Tym razem przykład idzie z dołu????