Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzieżowcy Polonii ścigali się na Sportowej 2. Niepokonany Wiktor Przyjemski
Wiktor Przyjemski
28.04.2021 | 19:08

Młodzieżowcy Polonii ścigali się na Sportowej 2. Niepokonany Wiktor Przyjemski

Na zdjęciu: Zarówno podczas wtorkowych zawodów, jak i w środę na Sportowej 2, Wiktor Przyjemski nie przegrał żadnego wyścigu.

Żużlowcy eWinner Apatora Toruń okazali się bezkonkurencyjni podczas dwóch rund Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które we wtorek i środę (27-28 kwietnia) rozegrano na Sportowej 2 w Bydgoszczy. Bohaterem zawodów był jednak młodzieżowiec Abramczyk Polonii.

Mowa o 16-letnim Wiktorze Przyjemskim. Podczas dwóch dni zmagań, młodzieżowiec Abramczyk Polonii nie przegrał ani jednego wyścigu. Dodajmy, że 23 maja zawodnik będzie mógł ścigać się w rozgrywkach eWinner I Ligi Żużlowej.

Gospodarze, którzy startowali w składzie: Przyjemski, Nikodem Bartoch i Hubert Gąsior dwukrotnie uplasowali się na drugiej pozycji. We wtorek wygrali młodzieżowcy eWinner Apatora Toruń, którzy zdobyli 40 punktów i wyprzedzili zawodników Abramczyk Polonii – 32 pkt. i Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – 23 pkt. Na czwartym miejscu zawody ukończyli zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk – 21 pkt.

Taka sama kolejność była w środowych zawodach, tyle że torunianie na swoim koncie zapisali 35 punktów, bydgoszczanie – 32, grudziądzanie – 28 i gdańszczanie – 23.