Bydgoszcz
15C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 15 • L 15
16C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
15C
Wt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiRozrywka i kulturaMłodzieżowe teatry staną w konkursowych szrankach. Ruszają 27. Konfrontacje Teatralne
DSCF6296_800x533
15.03.2018 | 15:47

Młodzieżowe teatry staną w konkursowych szrankach. Ruszają 27. Konfrontacje Teatralne

Na zdjęciu: Do konkursowych rywalizacji przystąpią teatry z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Fot. Stanisław Gazda

W dniach 16-17.03.2018 w Bydgoszczy odbędą się 27. Konfrontacje Teatralne.

Do konkursowych rywalizacji teatrów z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, działających w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i placówkach wychowania pozaszkolnego, staną zespoły prezentujące małe formy teatralne, takie jak kabaret, czy teatr poezji.

Jury oceniać będzie dobór repertuaru, oryginalność interpretacji, grę aktorską, ogólny wyraz artystyczny oraz przyzna nagrody za kreacje aktorskie.

Laureaci I miejsca zostaną zakwalifikowani do Wojewódzkich Konfrontacji Teatrów Dziecięcych.

16. marca od godz. 11.00 (kategoria: monodram) – przedstawienia oglądać będzie można w świetlicy Gimnazjum nr 27, ul. Kruszwicka 2. 17. marca od godz. 9.00 teatralną sceną będzie sala ZNP, ul. Czartoryskiego 19.

A oto szczegółowy harmonogram XXVII Konfrontacji Teatralnych:

16.03.2017, godz. 11:00 – Rozpoczęcie XXVII Konfrontacji Teatralnych, część I – monodram ( Gimnazjum nr 27, ul. Kruszwicka 2).

Kategoria wiekowa: kl. I-III SP

  1. SAMO ŻYCIE – Alicja Waszak ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska. 2. BOKSER – Tomasz Matthews ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska. Kategoria: klasy IV-VII SP
  2. JĄKAŁA – Michalina Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska.
  3. JA, HARCERKA – Maja Kluzińska ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska.
  4. ZOSIA SAMOSIA – Weronika Świątek ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska.

17.03.2018, godz. 9:00 – Rozpoczęcie XXVII Konfrontacji Teatralnych, część II (Sala ZNP, ul. Czartoryskiego 19).

Kategoria wiekowa: kl. I-III SP i placówki wychowania pozaszkolnego 1. CO SŁONKO WIDZIAŁO – Teatr NaNiby z MDK nr 4 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik na podstawie literatury M. Konopnickiej.

  1. ŻYWIOŁY – Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska, scenariusz: Renata Bukowska, Ewa Misko.

Kategoria wiekowa: kl. IV- VII SP i placówki wychowania pozaszkolnego 3. TAKA MIŁOŚĆ – Teatr Za białymi drzwiami ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy, instruktor: Monika Rotmańska i Anna Pietrasińska-Galwas, scenariusz: Anna Pietrańska-Galwas i Monika Rotmańska.

  1. NIGDZIE – Teatr Kameleon z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Sokrates w Bydgoszczy, instruktor: Malwina Bielicka, scenariusz: Elżbieta Krenz.
  2. PORTRETY – Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, instruktor: Renata Bukowska, scenariusz: Renata Bukowska.
  3. PUDŁO – Teatr Łubudu z ZS nr 16 w Bydgoszczy, instruktor: Violetta Glińska, scenariusz: G. Śmiałek. 7. BYŁY SOBIE MRÓWKI – Teatr Pacynka z MDK nr 2 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Nadia Nowik, Wioleta Górska-Nowik.
  4. GNOMY – Teatr Klimat z MDK nr 6 w Bydgoszczy, instruktor: Violetta Glińska, scenariusz: I. Degórska.

Kategoria: gimnazjum i placówki wychowania pozaszkolnego

  1. O ŻYCIU I RZECZACH CODZIENNEGO UŻYTKU – Grupa teatralna Próba ze Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego, instruktor: Jolanta Nadolna, scenariusz: Jolanta Nadolna na podstawie tekstów K. I. Gałczyńskiego, J. Przybory i J. Kofty 10. JAŚ I MAŁGOSIA – Teatr Puszczyk z ZS nr. 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy, instruktor: Anna Wiśniewska, scenariusz: Autor nieznany (modyfikacja własna).
  2. ZABAWA W ŻYCIE – Teatr Remus z MDK nr 2 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Nadia Nowik, Wioleta Górska-Nowik.

12.BIURO MATRYMONIALNE – Teatr Scena G-20 ze Szkoły Podstawowej nr 56 im. Arkadego Fiedlera, instruktor: Agnieszka Poliszak-Trzosek, scenariusz: sztuka inspirowana scenariuszem Andrzeja Dembończyka.

  1. PLAN B, CZYLI KOMEDIA ZA KULISAMI – Teatr CDN z MDK nr 4 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Nadia Nowik, Wioleta Górska-Nowik. W trakcie obrad jury – prezentacja monodramów w wykonaniu dzieci i młodzieży z SP 66 w Bydgoszczy.

Ogłoszenie werdyktu i uroczyste rozdanie nagród między godz. 15.30 – 16.30.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści