Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzieżowiec Polonii o krok od triumfu w Nice Cup. Jest liderem cyklu
Orwat Polonia Żużel
21.08.2018 | 20:33

Młodzieżowiec Polonii o krok od triumfu w Nice Cup. Jest liderem cyklu

Turniej rozegrano na torze w Krakowie.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat w pięciu seriach startów turnieju w Krakowie zdobył 9 punktów.

Triumfem Piotra Pióro zakończył się zaległy turniej III rundy cyklu Nice Cup, który rozegrano na torze w Krakowie.

W decydującym wyścigu Pióro wyprzedził Amerykanina Luke’a Beckera i Denisa Zielińskiego, zaś wykluczony z finału został Michał Curzytek, który wygrał pięć wcześniejszych wyścigów.

Piąte miejsce w zawodach zajął Tomasz Orwat. Młodzieżowiec Polonii zdobył w pięciu startach 9 punktów (3,2,2,2,0). Żużlowiec bydgoskiego klubu pozostał liderem cyklu Nice Cup, a do jego końca pozostały jeszcze dwie rundy, które zostaną rozegrane we wrześniu: w Chorzowie (11.09) i Łodzi (18.09).

III RUNDA NICE CUP – KRAKÓW, 17.08.2018 R.
Wyniki
1. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) 18 (3,2,3,3,3,4) + 1. miejsce w finale
2. Luke Becker (Stal Rzeszów) 13 (2,3,d,3,2,3) + 2. miejsce w finale
3. Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz) 13 (2,2,3,2,2,2) + 3. miejsce w finale