Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młodzi bydgoszczanie mają szansę na dofinansowanie! Młyny Rothera oferują nawet 1000 złotych!

Dodano: 07.05.2024 | 16:00

Na zdjęciu: Wydarzenia w ramach grantu muszą być realizowane na terenie Młynów Rothera.

Fot. Alicja Chrobak

Młyny Rothera rozpoczęły nabór do „Mikrograntów młodzieżowych”. To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, skierowany do osób mieszkających lub uczących się w Bydgoszczy w wieku 14-26 lat.

Jak informuje instytucja, inicjatywa stanowi jedną z form uspołecznienia programu Młynów oraz pomaga tworzyć warunki do rozwoju pomysłów młodzieży. „Mikrogranty młodzieżowe” dotyczą wybranych obszarów tematycznych i dają możliwość realizacji działań w przestrzeniach obiektu na Wyspie Młyńskiej; mają też za cel wzmacniać grupy w działaniu. W ramach programu można zrealizować pomysły o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym – dofinansują je Młyny Rothera.

Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności czy to z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami, zdobywania kompetencji liderskich. Pozyskiwanie przez młode osoby nowych zawodowych doświadczeń i aktywizowanie lokalnej społeczności – to nasz cel – mówi Katarzyna Plucińska, specjalistka ds. programowych i koordynatorka projektu.


CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z Halą Targową? „To prawdopodobnie element kampanii marketingowej”


Wniosek mogą złożyć grupy nieformalne składające się z od trzech do sześciu osób w wieku 14-26 lat. Liderem grupy musi być osoba pełnoletnia. Projekty wybrane do realizacji muszą zostać zrealizowane w terminach sierpień i/lub wrzesień 2024 roku, z wyłączeniem weekendów. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1000 złotych – otrzymane z dofinansowania środki można przeznaczyć na wydatki niezbędne do realizacji projektu. Nabór trwa do 22 maja.

Szczegółowe informacje na temat „Mikrograntów młodzieżowych” plus regulamin i wniosek znajdują się na stronie: mlynyrothera.pl/mikrogranty/

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leonard Borowski
Leonard Borowski
2 miesięcy temu

Publiczne czyli okradanych bezczelnie podatników ponad 100 milionów złotych – wydane, a co ważniejsze, wzięte… A pomysłu w głowach decydentów, pustych jak bęben, nie ma… Tylko echo przekrętu. Podobny problem rządząca Bydgoszczą banda nieodpowiedzialnych darmozjadów, miała z wyremontowanym za wielkie pieniądze, budynkiem po byłym gimnazjum, nomen omen nr 13…przy ul. K. K. Baczyńskiego 5… Można być niegospodarnym na wielką skalę, bo od czego są zaprzyjaźnione mafie?