Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młyny Rothera zostały wyróżnione. Budynek znalazł się wśród najlepszych w całej Polsce

Dodano: 29.09.2022 | 09:26

Na zdjęciu: Młyny Rothera wygrały nagrodę w ogólnopolskim konkursie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Młyny Rothera otrzymały nagrodę i liczne wyróżnienia. Budynek znalazł się również wśród 10 najlepszych polskich inwestycji.

Podczas finału 26. edycji ogólnopolskiego konkursu “Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” Młyny Rothera zdobyły tytuł Modernizacja Roku 2021. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodę odebrała zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz. W uroczystości wzięła udział również firma Budimex, która była projektantem i wykonawcą tej inwestycji.

Młyny Rothera zdobyły także tytuł Arcydzieła sztuki budowlanej 2021 roku. Dodatkowo budynek znalazł się wśród 10 najlepszych komunalnych inwestycji w Polsce.

Inwestycja polegała na wykonaniu prac montażowych i budowlano-konserwatorskich w młynie, spichrzach i łazienkach należących do budynku. Obiekt został rozbudowany o garaż, fontannę i tarasy z budynkiem kawiarni. Projekt został zrealizowany w latach 2015-2021.

Główne prace zostały przeprowadzone w latach 2018-2021. Wewnątrz budynku zaplanowano utworzenie przestrzeni kulturalno-edukacyjnej, która ma być prowadzona przez samorządową instytucję kultury “Park Kultury”. W obiekcie znajdują się sale konferencyjne, warsztatowe, edukacyjne, sale wystawiennicze przeznaczone na wystawy tymczasowe i stałe oraz pomieszczenia techniczne i biurowe. Mają tam funkcjonować również dwie restauracje- mała gastronomia przy budynku łazienek i kawiarnia na tarasie. Natomiast na dachu znalazł się taras widokowy.

Koszt inwestycji wyniósł 110,4 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko- 13,5 mln zł oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego- 10,5 mln zł. Inwestycja zakończyła się w kwietniu 2021 roku i wtedy też budynek został oddany do użytku.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments