Bydgoszcz
22C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 22 • L 22
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMobil Delvac Strong Traker: Najsilniejsi kierowcy ciężarówek powalczą Bydgoszczy
Mobil Truck
22.10.2016 | 00:17

Mobil Delvac Strong Traker: Najsilniejsi kierowcy ciężarówek powalczą Bydgoszczy

Na odwiedzających dzisiaj Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze przy ul. Gdańskiej 187 czeka moc atrakcji...

Na zdjęciu: nadesłane

Fot.

Mobil Delvac Strong Traker – najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek rozegrany zostanie w Bydgoszczy, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187,  i będzie częścią startujących o godzinie 10.00 targów motoryzacyjnych Gordon Auto Show, z okazji 25-lecia hurtowni motoryzacyjnej GORDON.

 Wejście na imprezę jest bezpłatne. Widowiskowe walki zawodników przy stole odbędą się w rundzie finałowej o godzinie 15:00. Organizatorzy spodziewają się w Bydgoszczy znanych twarzy tej dyscypliny, w tym aktualnych Mistrzów Polski. Mobil Delvac Strong Traker to również doskonała okazja do poznania zasad i technik siłowania się na rękę, o których na scenie opowiedzą doświadczeni sędziowie.

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy jest otwarty dla kierowców ciężarówek i autobusów, ale również dla wszystkich pełnoletnich fanów motoryzacji. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii Open, a najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia dużych pojazdów otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. Zapisy będą prowadzone w sobotę (22 października) od godz. 10:00 do 14:30, bezpośrednio przed próbą siłową. Finał w formie walk bezpośrednich przy stole pod okiem doświadczonych sędziów rozpocznie się o godzinie 15:00. Do decydującej rywalizacji stanie 12 zawodników z najwyższą liczbą punktów w konkurencjach fazy eliminacyjnej:

-Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem,

-Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów.

W obu konkurencjach punkty będą równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Liczba dziewięćdziesiąt w zasadach turnieju nie jest przypadkowa i nawiązuje do jubileuszu olejów silnikowych Mobil Delvac do pojazdów ciężarowych. Finał zostanie rozegrany według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turnieje z cyklu Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W kolejnych edycjach uczestniczyło już kilka tysięcy kierowców ciężarówek, a dzięki stale rosnącej popularności impreza zyskała miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. W finałach praktycznie zawsze widać twarze ze ścisłej, krajowej czołówki tej dyscypliny sportu. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mobil Delvac Strong Traker jest Marcin Dudek (Arm Strong Świebodzin), który zaczynał jako amator, a obecnie posiada tytuł Mistrza Polski. Jego największym rywalem w ostatnich turniejach Mobil Delvac był Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+. Jego obecność w Bydgoszczy byłaby doskonałą okazją do rewanżu ze strony kilku doświadczonych zawodników. Cztery lata temu, podczas finału zawodów w Bydgoszczy, na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli ojciec i syn – Paweł Lasota (Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej), Wicemistrz Polski na prawą i lewą rękę w kategorii Grandmaster 90 oraz Grzegorz Lasota.

Zobaczcie fotorelację z imprezy:https://metropoliabydgoska.pl/gordon-auto-show-zdjecia/

 


Podobne wpisy

Powiązane treści