Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 10
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
12C
Sr
11C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMobilny magazyn narkotyków namierzony
NARKOTYKI 600 gram 060
26.04.2017 | 09:21

Mobilny magazyn narkotyków namierzony

23-latek narkotyki przechowywał w zaparkowanym samochodzie.

Na zdjęciu: Dilerówki w woreczkach strunowych (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. Archiwum

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w swoim samochodzie zrobił magazyn z narkotykami. Funkcjonariusze przyłapali go, gdy przyjechał po „towar”. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń funkcjonariuszy z bydgoskiego Błonia. Z ich informacji wynikało, że w jednym z zaparkowanych samochodów na osiedlu Błonie mogą znajdować się narkotyki. Pojazd miał stanowić magazyn narkotykowy. Kryminalni wytypowali auto oraz jego właściciela.

Policjanci pojechali na ulicę 11 Dywizjonu Artylerii Konnej w Bydgoszczy. Tam zastali mężczyznę siedzącego w wytypowanym fiacie. Funkcjonariusze podchodząc do niego zauważyli, jak wysiada z auta i udaje się w stronę zaparkowanego nieopodal swojego drugiego pojazdu marki Subaru. Kiedy zorientował się, że idą po niego policjanci, zaczął uciekać w kierunku ulicy Szubińskiej. Mężczyzna biegnąc wyrzucił woreczek oraz kluczyki od fiata. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

W wyrzuconym woreczku znajdowało się pięć tzw. „dilerówek” z marihuaną. W fiacie kryminalni znaleźli 90 woreczków z marihuaną. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut związany z naruszeniem przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. O jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Powiązane treści