[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Modernizację przechodzi jedno z bydgoskich przedszkoli. Zamontowano panele fotowoltaiczne

Dodano: 17.01.2023 | 11:19

Na zdjęciu: Trwa modernizacja jednego z przedszkoli na osiedlu Leśnym.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Jedno z bydgoskich przedszkoli przechodzi właśnie modernizację. Na dachu zostały również zamontowane panele fotowoltaiczne.

Modernizację przechodzi przedszkole nr 16 przy ul. Bukowej na osiedlu Leśnym. Budynek powstał w 1954 roku i od samego początku funkcjonuje jako placówka oświatowo-wychowawcza. Wewnątrz znajduje się m.in. 5 sal zabaw i cały budynek jest podpiwniczony. Przy budynku znajduje się duży plac zabaw wyposażony w ekologiczny sprzęt oraz zawierający różne gatunki drzew i krzewów.

Inwestycja polega na gruntownej termomodernizacji budynku. Likwidowane są bariery architektoniczne oraz ocieplane są ściany i stropodach. Wymieniana jest również stolarka okienna i wykonywana jest nowa elewacja w beżowo-pomarańczowej kolorystyce.

W zakres prac wchodziła również wymiana starego parkietu oraz instalacji elektrycznej, wodnej, sanitarnej i elektrycznej. Wykonana zostanie też instalacja przeciwwilgociowa oraz budowa nowych chodników i podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Remontowane są również niektóre pomieszczenia, w tym kuchnia. Na dachu została zamontowana instalacja fotowoltaiczna, która będzie wytwarzać prąd z energii słonecznej.

Wykonawcą prac jest firma Kor-Pol z Bydgoszczy. Koszt inwestycji wynosi 4,85 mln zł. Prace mają zakończyć się wiosną.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
1 miesiąc temu

Te fotowoltaiki pasują właśnie teraz gdy na dachach leży śnieg ….
Ciekawe kto i ile przytulił od firmy wciskającej ten chłam przedszkolom i szkołom ?

AktywnyProsument.pl
1 miesiąc temu

Uważam, że montaż fotowoltaiki teraz w zimie jak najbardziej ma sens. Produkcja w zimie jest nieco mniejsza ale nie jest tak, że spada zupełnie do zera. Zresztą to też kwestia ustawienia paneli. Im większy kąt tym większa produkcja w zimie. Nie wiem skąd pomysł o przytuleniu czegoś tam… Poza tym panele fotowoltaiczne zawsze montuje się przed sezonem.