Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoModernizacja Teatru Kameralnego. Trwają ostatnie prace przy Grodzkiej [ZDJĘCIA]
Teatr Kameralny Bydgoszcz
22.07.2021 | 14:22

Modernizacja Teatru Kameralnego. Trwają ostatnie prace przy Grodzkiej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trwają ostatnie prace remontowe w budynku przy ul. Grodzkiej 16. To część rewitalizowanych zabudowań Teatru Kameralnego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace związane z rewitalizacją Teatru Kameralnego. Obecnie prowadzone są one w budynku przy ul. Grodzkiej 16. – To część rewitalizowanych zabudowań teatru, a wewnątrz urządzona zostanie wielofunkcyjna sala – mówią miejscy urzędnicy.

Budynek przy Grodzkiej 16, który przylega do Teatru Kameralnego jest wpisany do rejestru zabytków. W obiekcie – jak słyszymy w ratuszu – znajdować się ma m.in. sala wielofunkcyjna oraz mini kawiarnia. Renowacji poddano konstrukcję dachu, którą przykryto dachówką w ceglastym kolorze, a na elewacji wykonano konstrukcję imitującą szachulec. – Przestrzenie pomiędzy drewnem są wypełniane jasnym tynkiem. Materiał będzie celowo odkształcony, aby jak najwierniej przypominał typowe wypełnienie ścian szachulcowych – mówią urzędnicy.

Przypomnijmy, że przebudowa gmachu dawnej sceny teatralnej na Starym Mieście rozpoczęła się trzy lata temu. W zrewitalizowanym teatrze znajdzie się m.in. sala teatralna o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych z widownią, która może pomieścić 234 osoby, wraz z kuluarami i salą prób. Gmach będzie też wyposażany w podnośniki dla osób niepełnosprawnych i nowoczesne urządzenia, a także systemy obsługujące scenę.

Prace związane z rewitalizacją Teatru Kameralnego prowadzi bydgoska firma Ebud. Koszt inwestycji to przeszło 28 milionów złotych, z czego 12 mln to dofinansowanie unijne. – Zakończenie prac oraz odbiory w całym rewitalizowanym kompleksie u zbiegu ulic Grodzkiej i Podwale planowane są po wakacjach – słyszymy na Jezuickiej. Obiekt ma być przekazany do użytkowania jesienią tego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści