Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Modernizacje na osiedlu Leśnym. Jezdnie i chodniki zostaną odnowione

Dodano: 16.09.2022 | 10:36

Na zdjęciu: Rozpoczynają się prace na osiedlu Leśnym.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczynają się modernizacje na osiedlu Leśnym. Kolejne odcinki chodników i jezdni mają zostać odnowione. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Prace trwają na ulicach Powstania Listopadowego i Czerkaska. Pierwsza z nich zyska nową nawierzchnię asfaltową na odcinku, który prowadzi w stronę wjazdu do szpitala i nowych bloków. Odnowiony zostanie również przylegający chodnik.

Natomiast druga z ulic, będzie miała odnowione chodniki. Na odcinku od skweru Inwalidów Wojennych do skrzyżowania z ul. Żołnierską zostaną ułożone nowe płytki i przebudowane zjazdy. Wcześniej zostały już przebudowane chodniki przy przejściach dla pieszych.

Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy obu prac. Po podpisaniu umowy mają one trwać około miesiąca. Oba zadania zostały wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej udało się już zbudować parking przy ul. Sułkowskiego, stworzyć dodatkowe miejsca postojowe przy ul. Gdańskiej i przebudować część ul. Topolowej.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments