Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 15 • L 15
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiMost Fordoński – niewykorzystana perełka
Most_Fordonski_im_Rudolfa_Modrzejewskiego_27074_Fotopolska-Eu
27.01.2018 | 17:57

Most Fordoński – niewykorzystana perełka

Na zdjęciu: Most Fordoński w latach świetności

Fot. fotopolska.eu

Dziś przypada rocznica wyzwolenia Fordonu w 1945 roku. Głównym efektem działań wojennych było powtórne zniszczenie mostu Fordońskiego. Po kilku latach udało odbudować przeprawę, jednak z braku środków skrócono o 300 metrów oraz pozbawiono pięknych wież bramnych witających przybywających do miasta.

Uważam, że dziś takie wieże byłyby piękną wizytówką oraz atrakcją dla wjeżdżających do naszego miasta. Dodatkowo wieże mogłyby służyć jako punkt widokowy, a może nawet restauracja. Czyż nie byłoby przyjemnie wypić kawę z dachu wieży mając efektowny widok na Wisłę? Z pewnością byłaby to atrakcja turystyczna.

Proponuję, aby z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości  pomyśleć o odbudowie wież. Nie powinien to być wielki koszt, środki unijne są. Dodatkowym argumentem jest zbliżająca się rewitalizacja Starego Fordonu, wystarczy tylko odpowiednio przygotować dokumentację i umiejętnie pozyskać środki z ministerstwa lub urzędu marszałkowskiego. Wykorzystajmy tę okazję.

Mam nadzieję, że Bydgoszcz w końcu zrobi coś pozytywnego dla Fordonu, a wjazd przez most Fordoński wraz zagospodarowanymi bulwarami wiślanym będzie prawdziwą ucztą dla oczu i powodem do dumy dla nas wszystkich.

Redakcja

Panel dyskusyjny


Powiązane treści