Bydgoszcz
-3C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMost na Mińskiej do remontu. Ogłoszono przetarg
most_mińska_SG (5)
22.12.2017 | 12:08

Most na Mińskiej do remontu. Ogłoszono przetarg

Most wymaga przebudowy ze względu na kiepski stan techniczny.

Na zdjęciu: Przeprawa łączy Flisy i Osową Górę z centrum miasta.

Fot. Stanisław Gazda

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na remont mostu przez Kanał Bydgoski na ulicy Mińskiej.

W styczniu przeprawa została czasowo zamknięta ze względu na uszkodzenie płyty pomostu. Po wykonaniu niezbędnych prac została przywrócona do użytku. ZDMiKP zapowiedział, że obiekt wymaga kompleksowego remontu i jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na jego wykonanie. Początkowo postępowanie miało ruszyć we wrześniu, ale ostatecznie udało się je rozpisać 21 grudnia.

Prace zostaną wykonane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zwycięzca przetargu będzie miał dziewięć miesięcy na realizacje zamówienia. Najważniejszym kryterium oceny ofert będzie cena – ponadto ZDMiKP będzie brał pod uwagę skrócenie czasu robót i okres udzielenia gwarancji.

Remont mostu spowoduje zamknięcie ulicy Mińskiej. Drogowcy chcą, by prace zakończyły się jak najszybciej, ponieważ na wiosnę ruszy rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. W okresie realizacji najtrudniejszych zadań trasa przez Bronikowskiego, Mińską i Kruszyńską będzie bowiem pełniła funkcję objazdu.

Termin składania ofert w przetargu mija 12 stycznia. Podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu 30 dni po rozstrzygnięciu postępowania. W projekcie budżetu na 2018 rok miasto przeznaczyło na realizację zadania blisko sześć milionów złotych.


Powiązane treści