Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMost Uniwersytecki będzie tęczowy. Bydgoszcz chce promować tolerancję
trasa Uniwersytecka Bydgoszcz
13.11.2020 | 10:58

Most Uniwersytecki będzie tęczowy. Bydgoszcz chce promować tolerancję

Na zdjęciu: W poniedziałek Most Uniwersytecki zostanie podświetlony na tęczowe kolory.

Fot. Eryk Dominiczak

W najbliższy poniedziałek, 16 listopada obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji bydgoski ratusz zaplanował liczne działania mające promować otwartość i tolerancję.

Prezydenci miast należących do Unii Metropolii Polskich wystosowali apel, pod którym podpisał się także prezydent Rafał Bruski. – „Dzisiaj my, prezydenci i burmistrzowie polskich miast, okazujemy solidarność z wszystkimi, którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem. Tymi, których głos wymaga wzmocnienia i tymi, którzy z determinacją walczą o swoje prawa, stając się obiektem ataków werbalnych, a w ostatnim czasie również fizycznych” – czytamy w liście. – „Uważamy, że każdy obywatel naszych małych ojczyzn ma takie same prawa i obowiązki, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznych, pochodzenia czy orientacji seksualnej”.

W ramach obchodów w poniedziałek po południu Most Uniwersytecki zostanie podświetlony w tęczowych barwach, a Przechodzący przez rzekę zostanie ubrany w wielobarwną koszulkę. W formie online odbędą się wystawa „Nie bój się mnie, nie bój się siebie” autorstwa dr Kosmy Kołodzieja i pokaz filmu „Czym jest dla Ciebie tolerancja”. Transmisja na żywo na Facebooku Rady ds. Równego Traktowania. Ponadto, księgarnia Skrzynka na bajki zaprasza na dyskusję na temat książek dla dzieci o tolerancji. Rozmowę poprowadzi Anna Wróblewska-Zawadzka, zastępczyni przewodniczącej Rady ds. Równego Traktowania. Transmisja również na facebookowym profilu rady.

Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania została powołana zarządzeniem prezydenta 1 lipa 2019 roku. Do jej zadań należy m.in. doradzanie i występowanie do prezydenta w zakresie inicjatyw zmierzających do realizacji zasady równego traktowania, inicjowanie współpracy samorządu, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów w zakresie upowszechniania zasady równego traktowania, monitorowanie, obserwowanie i analizowanie zjawisk dyskryminacji oraz formułowanie rekomendacji czy edukowanie oraz promowanie idei równego traktowania oraz dobrych praktyk poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, warsztatów, konkursów i innych wydarzeń.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
10 miesięcy temu

Bydgoszcz chce promowac pedalowanie . A czy bydgoszczanie zgadzaja sie na to ?

Jdndnd
Jdndnd
10 miesięcy temu

Patologia. Jako mieszkaniec nie życzę sobie lewackiej propagandy

Tuta
Tuta
10 miesięcy temu

A flagi na ratuszu Nasz kozacki prezydent też podmieni na tęczowe,czy tu już jaj zabraknie i zasłoni się Pan Rafał ustawą o symbolach Narodowych,jak każdy hipokryta

RafałToruń
RafałToruń
10 miesięcy temu

W artykule wkradł się błąd – nie chodzi o tolerancję, lecz o akceptację. Zgaduję, że mieszkańcy się na to zgodzili w referendum i popierają taki pomysł?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Sławek
Sławek
10 miesięcy temu

Bardzo dobra inicjatywa. Popieram. W Bydgoszczy przytłaczająca większość to ludzie mądrzy, normalni w swoich poglądach i wrażliwi, także na inność oraz odmienność drugiego człowieka. Ja sobie życzę, aby tę deklarację o równości wszystkich w podobny sposób zamanifestować!

KochamŻycie
KochamŻycie
10 miesięcy temu

Nie mogę się doczekać aby zobaczyć tęczowy Most Uniwersytecki! Szczerze mówiąc też nie rozumiem czemu jest tyle nienawiści to tylko tęcza nie oznacza ona niczego bo tak jakby nie wszystko co tęczowe to od razu LGBTQ+ chce każdemu przypomnieć że także tęcza to oznaka niewinności i piękna. Ale idąc tokiem tematu to się cieszę że Bydgoszcz pokaże tolerancje 🙂 większość osób wychodzi z „cienia” cieszę się że zmieniamy się ku lepszemu oraz nowszemu 🙂 Pozdrawiam!

HannaSzejk
HannaSzejk
10 miesięcy temu

prezydent Rafał Bruski mądry polityk!

adawdada
adawdada
10 miesięcy temu

Raczej miasto powinno być neutralne i politycznie i poglądowo i zachowywać barwy neutralne , a nie opowiadać się wbrew tradycji i kultury słowiańskiej od wieków na rzecz zachodniego „róbta co chceta ” , to uderza w tych co sobie tego nie życzą i tak samo mają prawo do tolerancji !

Amelia
Amelia
10 miesięcy temu

Świetne posunięcie! Cieszę się, że Bydgoszcz idzie w tym kierunku <3

Martin
Martin
10 miesięcy temu

Żenada, co ten debil jeszcze wymyśli Może choinki w kolorze tęczy będziemy sprzedawać i się integrować z cieplymi

Ska
Ska
10 miesięcy temu

Obleśne. Nie wspiera Łęgnowa, chorych na nowotwory, itp,ale tych tak bardzo uciśnionych to tak. Buhahaaaaa

Dorota
Dorota
10 miesięcy temu

Brawo, super inicjatywa!

Dddddd
Dddddd
10 miesięcy temu

Super, cieszę się że w moim mieście są takie inicjatywy!

Król Popiel
Król Popiel
10 miesięcy temu

Po co miasto ma swoją flagę i barwy skoro nie chce ich promować? Most powinien być w barwach miasta lub nawiązujących to Histori Bydgoszczy albo regionu. Ten wasz prezydent mówi o tolerancji wolności i religii a wszyscy dobrze wiemy co robi środowisko LGBT z Kościołami i jaki ma stosunek do katolików. W oczach tych ” tolerancyjnych obywateli” bycie patriotą, katolikiem to faszyzm. Powiem di Burskiego i tych co myślą tak jak on waszymi słowami : WYPIER..LAĆ!!!

Bydgoszczanka
Bydgoszczanka
10 miesięcy temu

Kiczowate i czy normalne???

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu

No to już są kpiny!!

Marian
Marian
10 miesięcy temu

Panie Bruski ja bym sobie proponował jajka pomalowac na tęczowo i był by Pan zaspokojony
Pozdrawiam

Jaroslaw
Jaroslaw
10 miesięcy temu

Bydgoszcz zawsze była lewacka tak jak PIS

Nbvg
Nbvg
10 miesięcy temu

Podburzanie i dzielenie narodu trwa

Maciej Bienert
Maciej Bienert
10 miesięcy temu

„solidarność z wszystkimi, którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem. Tymi, których głos wymaga wzmocnienia i tymi, którzy z determinacją walczą o swoje prawa, stając się obiektem ataków werbalnych, a w ostatnim czasie również fizycznych”

Proszę dokładnie podać kto konkretnie jest wykluczony ,dyskryminowany i nierówno traktowany ?

Adam D
Adam D
10 miesięcy temu

Panie Bruski. Nie jest to najlepszy pomysł. Nie bawi się Pan w jakieś promocje lbgt czy tzw. tolerancji. Geje i lesbijki były są i będą -niech sobie w spokoju zyją. Nie możemy jednak pozwolić na homo terroryzm i narzucanie wszystkim jakieś homo ideologii. Most powinien być podświetlony w barwy Bydgoszczy. Przechodzącego przez rzekę nie ruszać! Proszę pamiętać że nie tylko geje i lesb. głosowali za Panem w wyborach ale przede wszystkim osoby heteroseksualne. Nie daj się Pan wpuszczać w promowanie nienormalności. To jest mój apel jako bydgoszczanie. Bydgoszcz jest nasza a nie tylko Pana, więc niech Pan nie występuje pod… Czytaj więcej »

Johny
Johny
10 miesięcy temu

Dalej wkur……. ludzi to napewno wam ta tolerancja tylną częścią ciała wyjdzie . Wy zróbcie porządek z oświetleniem na osiedlach , śmieciami i wiecznymi remontami którymi sparaliżowaliśćie całe miasto a później możecie barany sobie czoła pomalujcie darmozjady

Ella
Ella
10 miesięcy temu

Wspaniale, duże brawa i wielkie dzięki, Panie Prezydencie, za przyłączenie się do pięknej akcji Unii Metropolii Polskich.

Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Dlaczego p.Bruski wszyscy muszą za to płacić? Za oswietlenie ulic owszem ale mnie nie interesują pańskie ideologiczne poglądy! W Bydgoszczy proszę zajmować się tym co do pana należy! Lgbt nie jest jeszcze ponad prawem mają takie same prawa jak wszyscy!!!

Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

Dziurawe chodniki , albo ich brak . A miasto na czele z prezydentem takimi rzeczami tylko potrafi się zajmować . Widać na tyle ma tylko umiejętności. No i oczywiście podnoszenie podatków od nieruchomości.

Powiązane treści