Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeMost w Kobylnikach otwarty. W przyszłości ma być częścią obwodnicy
13.11.2021 | 15:09

Most w Kobylnikach otwarty. W przyszłości ma być częścią obwodnicy

Na zdjęciu: W otwarciu mostu wzięli udział minister Łukasz Schreiber i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. KPUW

Jedyna inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” została otwarta. Most w Kobylnikach koło Kruszwicy został w 80% sfinansowany ze środków rządowych.

Most w miejscowości Kobylniki połączył dwa brzegi Noteci. W przyszłości ma stanowić część obwodnicy Kruszwicy. Trasa została wpisana do Programu Budowy 100 obwodnic. We wrześniu odbyły się spotkania z mieszkańcami dotyczące planowanego przebiegu drogi.

Ostatnio w ramach inwestycji strategicznych Kruszwica otrzymała też 9 mln złotych na drogi. Myślę, że to wszystko, co się dzieje pokazuje, że nie jesteśmy tutaj raz na cztery lata, ale przez całe cztery lata. Kruszwica ma też wyjątkowe można powiedzieć szczęście, bo nie każdy ma tak wyjątkowego patrona jakim jest pan wojewoda, który jako mieszkaniec Kruszwicy robi na pewno wszystko aby nie zapominać o swojej małej ojczyźnie  – mówił podczas otwarcia przeprawy minister Łukasz Schreiber. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dodawał: Cieszę się również jako mieszkaniec gminy Kruszwica, bo to ważna, strategiczna inwestycja. Mamy w tej chwili jedyną przeprawę przez Jezioro Gopło na terenie Kruszwicy. Ewentualne problemy komunikacyjne tam, mogą być wspomagane właśnie tym mostem, czego w ostatnich latach tak bardzo brakowało.

Inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł, z czego 8,3 mln zł gmina otrzymała z budżetu państwa. Prace wykonała firma WANT Sp. z o.o. z Tczewa.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ażej
Ażej
12 dni temu

Bydgoszcz przeprasza za błazna.

adam
adam
12 dni temu

Ten gość szykuje się na sołtysa

Tomasz
Tomasz
12 dni temu

Z budżetu państwa buhahaha

Max
Max
11 dni temu

Już wkrótce Bródzki mogą mieć nowego sołtysa. Jest dobry, ma „doświadczenie” w dekomunizacji🤣 (ulica Alejnika!). Chciał mieszać w sprawach Inian!

kaminari
kaminari
11 dni temu

Co? To ten most wytrzyma do wybudowania obwodnicy?

Powiązane treści