Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMotorniczy tramwaju odpowie za doprowadzenie do zderzenia z autobusem PKS. Prokuratur przygotowuje akt oskarżenia
24.07.2017 | 12:29

Motorniczy tramwaju odpowie za doprowadzenie do zderzenia z autobusem PKS. Prokuratur przygotowuje akt oskarżenia

Mężczyźnie podstawiono jeden zarzut.

Na zdjęciu: W akcji brały udział wszystkei służby ratunkowe.

Fot. SG / archiwum

Prokurator uznał, że to motorniczy tramwaju jest sprawcą kwietniowego wypadku w pobliżu dworca PKS. Mężczyzna usłyszał zarzut. 

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia [KLIK]

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 10 kwietnia. Tramwaj, jadący w stronę ronda Jagiellonów, zderzył się z autobusem PKS skręcającym w ulicę Ogińskiego. Kilkadziesiąt osób, w tym dorosłych i dzieci, zostało przetransportowanych do bydgoskich szpitali. [CZYTAJ WIĘCEJ] 

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. Najważniejszą kwestią w toku postępowania było ustalenie, który z pojazdów przejechał na czerwonym świetle. Jeszcze w dniu wypadku, dyrekcja PKS Bydgoszcz upubliczniła nagranie, na którym widać, że kierowca autobusu nie złamał przepisów i przejechał na zielonym świetle. [ZOBACZ NAGRANIE] Jednak takie dowody nie okazały się wystarczające, by postawić zarzut motorniczemu. Nastąpiło to dopiero po opinii uzyskanej przez biegłego z dziedziny ruchu drogowego. – Musimy wyjaśnić kwestie związane z sygnalizacją świetlną i tym, czy nie doszło do jakiś nieprawidłowości w tym zakresie – mówił w maju prok. Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Motorniczy tramwaju usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. – Motorniczy tramwaju nie dostosował się do znaku zakazu wjazdu na to skrzyżowanie, który obowiązywał w tym momencie dla jego pojazdu – wyjaśnia prok. Dariusz Bebyn z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

W toku postępowania przesłuchano już około 20 świadków. Są to głównie osoby pokrzywdzone, których jest 16. Wysłuchanie wszystkich osób mogących wnieść coś do tej sprawy pozwoli prokuratorowi na wydanie aktu oskarżenia. Niewykluczone, że ten dokument powstanie już w przyszłym miesiącu.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści