Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 10 • L 9
16C
Czw
16C
Pt
14C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMożna zgłaszać się po dofinasowanie
07.03.2016 | 13:47

Można zgłaszać się po dofinasowanie

Ty masz pomysł - oni pieniądze. Warto skorzystać!

Na zdjęciu: Logo akcji.

Fot. materiały prasowe

Każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego ma szansę zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, których do tej pory nie mógł zrealizować, lub nie miały szansy zostać wprowadzone w życie. Dlatego wnioski składać mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne. Na mieszkańców  regionu czeka aż 11 grantów o łącznej sumie 55 000 zł.

Autorzy 160 najciekawszych propozycji, które zdobędą uznanie i głosy klientów Tesco, otrzymają grant w wysokości 5 000 zł na realizację swoich działań.

Program „Decydujesz, pomagamy” oznacza realne wsparcie dla lokalnych społeczności i otwarcie się na ich potrzeby.  Jego szerokie kryteria pozwalają na realizację różnorodnych projektów – od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne, działania dla różnych grup wiekowych. Do programu mogą zgłosić się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, czyli np. koła gospodyń wiejskich, grupy sąsiedzkie czy lokalni społecznicy. Organizator – Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – poszukuje ciekawych inicjatywnych skierowanych do społeczności lokalnych.

Fundacja Tesco Dzieciom od 5 lat z sukcesem realizuje  różnorodne programy grantowe. Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy zaangażować się w program „Decydujesz, pomagamy”, którego działania obejmą całą Polskę. „Razem możemy więcej”, dlatego jesteśmy przekonani, że we współpracy z Tesco będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać społeczności lokalne  i zgodnie z hasłem Fundacji „dziś dbać o lepsze jutro” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk,  Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.

Ze wszystkich zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 regionów – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości. W województwie kujawsko-pomorskim utworzonych zostało 11 obszarów. Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam odbędzie się finałowe głosowanie na najlepsze projekty.  Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, który projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. W województwie kujawsko-pomorskim głosowanie odbędzie się w sumie w 25 sklepach Tesco, a łączna pula grantów wyniesie aż 55 000 zł.

Od początku planowania programu było dla nas oczywiste, że to klienci naszych sklepów powinni zadecydować o tym, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. To oni bowiem najlepiej znają lokalne potrzeby. Dlatego o wyborze zwycięzców zadecyduje głosowanie w  sklepach Tesco, które odbędzie się w maju. Za każde zakupy – bez względu na wydaną kwotę – każdy klient otrzyma żeton, dzięki któremu będzie mógł zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. A my – jako firma – z radością podpiszemy się pod wyborem naszych klientów – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Do programu można zgłaszać propozycje różnorodnych projektów wspierających aktywności i rozwój w społecznościach lokalnych. Aby wysłać projekt, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać od 7 marca do 3 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).


Podobne wpisy

Powiązane treści