Bydgoszcz
2C
Mżawka
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 2 • L 1
1C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportMRGarden GKM Grudziądz zaczyna sezon na własnym torze. Z beniaminkiem pojedzie ze wsparciem swoich kibiców
15-06-2020_ żużel, PGE Ekstraliga_ Eltrox Włókniarz Częstochowa - MRGarden GKM Grudziądz_ Leon Madsen (cz), Nicki Pedersen (ż), Fredrik Lindgren (n), Przemysław Pawlicki (b) - Foto By Woldan
17.06.2020 | 09:05

MRGarden GKM Grudziądz zaczyna sezon na własnym torze. Z beniaminkiem pojedzie ze wsparciem swoich kibiców

Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Na zdjęciu: Nicki Pedersen (kask żółty) i Przemysław Pawlicki (biały w Częstochowie spisali się poniżej oczekiwań. Kibice liczą na to, że w piątek będą mocnym punktem drużyny.

Fot. Foto By Woldan

MRGarden GKM Grudziądz w piątek (19 czerwca) rozpoczyna sezon ligowy 2020 na własnym torze. Przy Hallera 4, zespół Roberta Kempińskiego podejmie beniaminka rozgrywek PGE Ekstraligi – PGG ROW Rybnik.

Nastroje w obu zespołach nie są optymistyczne. Grudziądzanie w poniedziałek przegrali na wyjeździe z Eltrox Włókniarzem 37:53. Pod Jasną Górą świetnie spisał się Artem Łaguta, który wygrał wszystkie sześć biegów i zdobył czysty komplet 18 punktów. Zawiedli jego koledzy, którzy w sumie (N. Pedersen, Buczkowski, Prz. Pawlicki, Bjerre i Turowski) zdobyli punkt więcej. Trener GKM-u w pierwszym ligowym meczu na własnym torze posyła do boju jednak niemal taki sam skład, jaki pojechał w Częstochowie. Niemal, bo do jedynej roszady doszło na pozycji młodzieżowca – miejsce Damiana Lotarskiego zajął Denis Zieliński.

O optymizm trudno także w Rybniku. PGG ROW jeszcze przed startem ligi stracił podstawowego młodzieżowca. Przemysław Giera doznał poważnej kontuzji, która skutkuje tym, że na torze nie zobaczymy go w pierwszej części sezonu zasadniczego. Trener Lech Kędziora próbuje szukać alternatywy, ale na razie na niewiele się to zdaje. W meczu z RM Solar Falubazem Zielona Góra groźny upadek zanotował Mateusz Tudzież, który w dalszej części zawodów nie pojawił się na torze, podobnie jak Kacper Kłosok. Szkoleniowiec rybniczan w inauguracyjnym meczu dość niespodziewanie nie postawił na Troy’a Batchelora, ale na Adriana Miedzińskiego. Ten jednak w dwóch startach nie zdobył żadnego punktu. Batchelor w Grudziądzu ma już pojechać.

PGE EKSTRALIGA – SEZON 2020 – 2 KOLEJKA
MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – PGG ROW RYBNIK
Piątek 19 czerwca, godz. 18:00; stadion przy ul. Hallera 4

Awizowane składy

PGG ROW RYBNIK
1. Troy Batchelor
2. Andrej Lebedevs
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Mateusz Tudzież
7. Kacper Kłosok
8. Robert Lambert

MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Łaguta
14. Denis Zieliński
15. Marcin Turowski
16. Roman Lachbaum

Pojadą z kibicami
Najważniejsza informacja jest taka, że już od 19 czerwca możliwe jest wpuszczanie kibiców na stadiony. Speedway Ekstraliga zaktualizowała także wprowadzony regulamin sanitarny. Grudziądzki klub poinformował, że nowe wytyczne umożliwiają wpuszczenie na stadion już na piątkowy mecz wszystkich kibiców, którzy kupili całoroczne wejściówki na sezon 2020.

Klub podczas konferencji prasowej poinformował, że stadion zostanie podzielony na siedem stref. W czwartek (18 czerwca), GKM ma przedstawić udostępniony podział, w jakich strefach będą mogli poruszać się posiadacze karnetów z poszczególnych sektorów. Nie będzie możliwości zmiany swojej strefy, zaś na samym stadionie kibice będą mieli obowiązek noszenia maseczek, a przy wejściach na obiekt konieczna będzie dezynfekcja rąk.

Jak słyszymy, dla kibiców dostępnych będzie około 1 400 miejsc siedzących, z kolei 600 osób będzie mogło skorzystać z miejsc stojących na koronie stadionu wyznaczonymi znakami X.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści