[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Multikino rusza z nowym cyklem w swoim podcaście! Pierwszym gościem będzie Borys Szyc

Dodano: 31.08.2022 | 12:46

Na zdjęciu: Multikino rozpoczyna nowy cykl w swoim podcaście.

Fot. Mat. prasowe

Multikino rozpoczyna nowy cykl „Kanapa Knapa” w swoim autorskim podcaście. Prowadzący Łukasz Knap będzie w nim przeprowadzał wywiady z polskimi twórcami filmowymi, aktorami i aktorkami.

Podcast „Do zobaczenia w Multikinie” ma już 14 odcinków, a w nim Piotr Olczyk i Monika Sterkowiec dyskutują o najważniejszych premierach filmowych. Merytoryka, dynamizm i humor są już znakiem rozpoznawczym tych rozmów. 2 września w podcaście zadebiutuje cykl „Kanapa Knapa w Multikinie” realizowana we współpracy z Łukaszem Knapem – dziennikarzem i krytykiem filmowym znanym z autorskiego wideopodcastu na YouTube „Kanapa Knapa”. Na tytułowej kanapie prowadzi on pogłębione rozmowy z gośćmi, najczęściej osobami ze świata kultury, a w szczególności filmu. Na jego kanapie gościli m.in. Jan Komasa, Agnieszka Holland, Jagoda Szelc, Piotr Domalewski, Robert Bolesto, Michał Oleszczyk, Natasza Parzymies, Bartosz Bielenia i Marta Lempart. Za rozwój podcastu odpowiada Aleksandra Siedlecka, Digital Marketing Coodinator w Multikinie.

– Cieszymy się, że nasz podcast będziemy rozwijali z doświadczonym krytykiem filmowym, który na swojej kanapie gości wspaniałych twórców i był nominowany do najważniejszych nagród za krytykę filmową (w tym do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2021 r.). Mamy nadzieję, że we współpracy z Łukaszem Knapem stworzymy ciekawy cykl wywiadów z polskimi twórcami filmowymi, aktorami i aktorkami, który będzie uzupełnieniem dyskusji o filmach – dodaje Aleksandra Siedlecka, Digital Marketing Coodinator w Multikinie.


Pierwszy odcinek cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” będzie miał premierę 2 września. Łukasz Knap zaprosił do rozmowy Borysa Szyca, którego można będzie zobaczyć w premierowej produkcji „Kryptonim Polska”. W filmie aktor wciela się w Romana – szefa grupy narodowców. Na planie filmowym spotkał się między innymi z Maciejem Musiałowskim, Magdaleną Maścianicą, Antonim Królikowskim i Cezarym Pazurą, a o ich współpracy więcej można będzie usłyszeć już w piątek. Kolejnym gościem Łukasza Knapa będzie Piotr Trojan, którego od 23 września można będzie zobaczyć w filmie „Johnny”.

– Cieszę się, że w Multikinie znalazło się miejsce dla mojej kanapy. Założeniem naszego cyklu jest przekonanie, że każdy wartościowy film zasługuje na pogłębioną rozmowę. Polskie kino jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się europejskich kinematografii. Nasi filmowcy potrafią opowiadać o rzeczywistości barwnie, z polotem i bez kompleksów. I właśnie takich twórców i twórczynie chcę gościć w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie”- mówi Łukasz Knap

Wywiady dostępne będą w podcaście „Do zobaczenia w Multikinie” na platformie Spotify oraz w Google Podcasts i będą prezentowane co dwa tygodnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments