Bydgoszcz
12C
Opady
66% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 12 • L 12
17C
Pon
13C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMural z Gollobem wesprzesz dzięki kampanii crowdfundingowej
Tomasz Gollob - ST
22.07.2018 | 00:23

Mural z Gollobem wesprzesz dzięki kampanii crowdfundingowej

Na zdjęciu: Projekt muralu.

Fot. Archiwum.

Mural poświęcony Tomaszowi Gollobowi, to projekt łączący sport z ogromną solidarnością kibiców i kibicek, którzy mogą wesprzeć powstanie dzieła za sprawą portalu Polak Potrafi. Zebrano już 9265 zł,  a potrzeba 12000. Akcja potrwa jeszcze 35 dni.

Pomysłodawcą zbiórki pieniędzy w formie kampanii crowdfundingowej był Marcin Stawluk -nauczyciel zaangażowany społecznie w przestrzeni sportowej i kulturalnej Bydgoszczy i okolic, przedsiębiorca, sportowiec, kierownik żużlowej drużyny Polonia Bydgoszcz, od najmłodszych lat związany z żużlem, wielki fan Tomasza Golloba, zaś stworzenie projektu było możliwe dzięki inwencji artystycznej Bartka Bujanowskiego – uzdolnionego artysty streetartowego, któremu udało się połączyć wiele motywów związanych z Tomaszem Gollobem w spójną całość.

Realizacja projektu, którego budżet na wykonanie ma wynieść 12 000 zł, przewidziana jest w okresie jesiennym: wrzesień/październik. Wspierać można kwotami od 1 do 600 zł aż do osiągnięcia kwoty minimalnej (13 700 zł) umożliwiającej realizację projektu. W przypadku zebrania kwoty powyżej założonego poziomu, pieniądze przekazane  będą na fundację PZM, która uruchomiła specjalne konto dedykowane tylko Tomaszowi Gollobowi. Jeśli kwota minimalna nie zostanie zebrana, wpłacone pieniądze zostaną zwrócone na konto wspierającego.

Wpłaty premiowane są nagrodami. W zależności od ich wysokości mogą nimi być m.in. kalendarz z projektem muralu Tomasza Golloba, unikatowy proporczyk GP 1998, plastrony i pokrowce na zagłówki Polonii Bydgoszcz, gogle Tomasza Golloba.


Powiązane treści