Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
-0C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuzeum Okręgowe w Bydgoszczy wyróżnione
22.09.2020 | 12:15

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy wyróżnione

Na zdjęciu: Nagrodę w kategorii Edukacja i Regionalizm przyznano przestrzeni edukacyjnej „Zabawy ze sztuką”, którą podziwiać można na Wyspie Młyńskiej w Centrum Edukacji Muzealnej.

Fot. UMB

Bydgoskie Muzeum Okręgowe zostało laureatem w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Nagrodę w kategorii Edukacja i Regionalizm przyznano przestrzeni edukacyjnej „Zabawy ze sztuką”, którą podziwiać można na Wyspie Młyńskiej w Centrum Edukacji Muzealnej.

Nagrodzona przestrzeń edukacyjna skłania zwiedzających do refleksji. Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? – Na przykładzie reprodukcji wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, wyjaśniamy i omawiamy takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja czy też abstrakcja – mówi dr Mateusz Soliński z MOB.

„Wyłonienie i wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych przez muzea na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz promocja działalności muzealnej” to cele pierwszej edycji konkursu Musejon. W każdej kategorii przyznane zostały: nagroda oraz dwa wyróżnienia. W kategorii Edukacja i Regionalizm, w której zwyciężyło muzeum, nagrodę przyznawano za działania o charakterze edukacyjnym, których celem jest praca na rzecz społeczności podnosząca jej kompetencje w zakresie historii, sztuki oraz  kultury, a także działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu kujawsko-pomorskiego.

Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali w Pałacu w Lubostroniu. Zwycięzcy otrzymali statuetki Musejon zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka – toruńskiego artystę i stypendystę marszałka województwa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści