Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoRozrywka i kulturaMuzyczne lato nad Notecią
23.06.2017 | 11:14

Muzyczne lato nad Notecią

"Muzyczne lato nad Notecią", to cykl czterech letnich koncertów przygotowanych przez Nakielski Ośrodek Kultury.

Na zdjęciu: Kwartet Amabile.

Fot. Materiały organizatora.

Mieszkańcy Nakła i okolic, a także ich goście zaproszeni są do Nakielskiego Ośrodka Kultury na cykl koncertów pod tytułem „Muzyczne lato nad Notecią”.


Czterokrotne spotkania z różnego rodzaju muzyką, będą dla całych rodzin okazją by spędzić miło niedzielne popołudnia. Z myślą o najmłodszych, każdy koncert poprzedzony będzie mini lekcją z zakresu muzyki, instrumentów, kompozytorów i tematyki związanej z danym koncertem. Dodatkowo, dla dzieci przygotowane będą specjalne miejsca, przy których bawiąc się, będą mogły przysłuchiwać się utworom. Wstęp na każdy z koncertów jest bezpłatny.

„Muzyczne lato nad Notecią”, to cztery koncerty wykonywane przez cztery różne zespoły. Na początku (2 lipca o godzinie 17:00) zaprezentuje się Kwartet Amabile (na zdjęciu), który tworzy czworo młodych, utalentowanych artystów. Dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela, to klasyczny skład, który odnajdzie swoje miejsce zarówno w muzyce klasycznej, jak i muzyce filmowej, rozrywkowej i improwizacji czy we wszelkich muzycznych eksperymentach.

Po krótkim wprowadzeniu w świat instrumentów, na których grają, muzycy zaprezentują utwory muzyki filmowej – począwszy od utworów polskich kompozytorów: Wojciecha Killara („Ziemia obiecana”), Andrzeja Kuryłowicza („Polskie drogi”), poprzez znane utwory takich kompozytorów jak Ennio Morricone („Misja”), Carlos Gardel (tango z filmu „Zapach kobiety”), po utwory z pogranicza muzyki filmowej i rozrywkowej: „Copacabana” Barr’ego Manilowa czy też „Cheek to cheek” Irvinga Berlina.”

23 lipca o godzinie 17:00 program Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie w wykona zespół wokalno-instrumentalny Artes Ensemble.

Z kolei 30 lipca, o godzinie 17:00 zapraszamy na Koncert Familijny, podczas którego będzie królowała muzyka rozrywkowa, klasyczna, czy też muzyka z bajek. Do wysłuchania koncertu zaproszą artyści scen poznańskich.

Ostatni koncert z tego cyklu będzie miał miejsce 20 sierpnia, o godzinie 17:00. Tego dnia wystąpi kwintet dęty Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych – Grandioso. Zaprezentowany zostanie koncert pod tytułem „Z muzyką przez wieki i kraje”.


Powiązane treści