Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuzyka łączy Bydgoszcz i Mannheim
17.06.2017 | 07:38

Muzyka łączy Bydgoszcz i Mannheim

Partnerstwo miast może przybierać także artystyczne oblicze...

Na zdjęciu: Plakat.

Fot. Materiały organizatora

Występ uczestników międzynarodowych warsztatów muzycznych „Superstition” z Bydgoszczy i Mannheim, wystawa fotograficzna „Miasta nad wodą – Bydgoszcz-Mannheim” oraz koncert zespołu JAKIM CUDEM, to główne wydarzenia V Artystycznej Podróży z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Bydgoszczy.

Artystyczna Podróż z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Bydgoszczy to coroczne wydarzenie, podczas którego spotykają się członkowie towarzystw działających w Bydgoszczy i Mannheim, mieszkańcy Bydgoszczy oraz oficjalni zaproszeni goście. W tym roku zorganizowano warsztaty muzyczne dla młodzieży z miast partnerskich Bydgoszczy i Mannheim.

Dwudniowe warsztaty mają na celu integrację młodzieży z państw ościennych poprzez muzykę. Nie zabraknie wspólnego zwiedzania Bydgoszczy ze szczególnym uwzględnieniem starego miasta, ogrodu zoologicznego w Myślęcinku, a także wyprawy tramwajem wodnym. Finałem warsztatów będzie wspólny występ 18 czerwca o godz. 15:30 w Pałacu Nowym w Ostromecku.

Po prezentacji młodzieży zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Miasta nad wodą – Bydgoszcz-Mannheim”. V Artystyczną Podróż z Towarzystwem Polsko-Niemieckim zakończy występ bydgoskiej formacji JAKIM CUDEM. Zespół zaprezentuje utwory z nadchodzącej płyty – są to kujawskie pieśni w nowoczesnych elektronicznych aranżacjach.


Podobne wpisy

Powiązane treści