Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMyślęcinek zamieni się w bazę NATO. Wielki festyn już w sobotę
Dzień NATO w Bydgoszczy_SG (40)
14.09.2018 | 14:11

Myślęcinek zamieni się w bazę NATO. Wielki festyn już w sobotę

Na zdjęciu: Podczas Dnia NATO nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Fot. SG/archiwum

Wystawa sprzętu wojskowego, występy orkiestr dętych, biegi przełajowe, a także koncerty i wiele atrakcji dla najmłodszych – w najbliższą sobotę w Myślęcinku odbędzie się Dzień NATO.

Podczas festynu Bydgoszcz ma pokazać się jako polska stolica NATO. – To w naszym mieście znajduje się kilka jednostek Paktu Północnoatlantyckiego w tym: Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC) – wyliczają w urzędzie miasta.

Dzień NATO rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa 5 godzin.   W jego trakcie odbędą się m. in. statyczne pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego przygotowane przez jednostki NATO i Wojsko Polskie.  Gościć będziemy reprezentantów wojsk amerykańskich (91. Batalion Inżynieryjny, 1. Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie), którzy także przygotowali atrakcyjne pokazy sprzętu. Podczas festynu będzie można podziwiać występy sceniczne zespołów muzycznych i  orkiestr  dętych. Szczególną atrakcją może być występ częstochowskiej orkiestry dudziarzy w pokazie musztry. Reprezentanci służb mundurowych zmierzą swoje siły w widowiskowym biegu z przeszkodami „Terenowej Masakry”.

Dla bydgoszczan, podobnie jak rok temu, przygotowano bieg na orientację „NATO RACE”, w którym przyda się wiedza na temat lokalizacji i kompetencji bydgoskich jednostek NATO. Uczestnicy będą mieli za zadanie podążać trasą, na której zlokalizowane są ważne miejsca militarnej mapy miasta. W czasie pikniku nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin: dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich animacji: m. in. toru przeszkód, malowania twarzy, dmuchańców, torów zabaw, przejażdżek kucami i paintballu. Odbędą się również pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, a także ćwiczenia psów służbowych.

Z okazji Dnia NATO komunikacja miejska będzie darmowa.  Zaplanowane jest także wysłanie na drogi większej liczby autobusów.

Dzień NATO w Bydgoszczy, 15 września, godz. 13.00 – 18.00/Leśny Park Kultury i Wypoczynku, polana Różopole

13:00 – rozpoczęcie

13:05 – występy dla dzieci

13:45 – występ Zespołu „Błękitne Berety”

14:10 – oficjalne otwarcie

14:20 – start Terenowej Masakry dla służb mundurowych- wspólny start dla wszystkich drużyn

14:25 – pokaz psów Wojewódzkiej Komendy Policji w Bydgoszczy

14:45 – koncert  Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych

w Bydgoszczy

15:30 – Ogłoszenie wyników konkursu: „Wiedzy o NATO”, „NATO Race”, „Terenowa Masakra”, wręczenie nagród na scenie

16:00 – występ Zespołu „Błękitne Berety”

16:30 – pokaz/musztra/koncert Częstochowskiej Orkiestry Dudziarzy

17:00 –  koncert Zespołu  „Niedzielni Kierowcy”

18:00 –  zakończenie

Atrakcje dla dzieci: dmuchańce, tory zabaw, przejażdżki kucami, animacje o tematyce wojskowej. Inne atrakcje: bieg na orientację NATO Race dla mieszkańców, „Terenowa Masakra dla służb mundurowych”, grochówka, foodtruck, wystawa sprzętu wojskowego, paintball.


Powiązane treści