Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMyślęcinek zbiera pluszaki. Będą się nimi bawić zwierzęta
surykatki2 (002)
13.03.2018 | 14:08

Myślęcinek zbiera pluszaki. Będą się nimi bawić zwierzęta

Na zdjęciu: Ogród zoologiczny w Myślęcinku ogłasza akcję zbierania zabawek-pluszaków dla jego mieszkańców.

Fot. mat. prasowe

Na pewno każdy, chociaż raz zastanawiał się, co całymi dniami robią zwierzęta w zoo. Na zdjęciu powyżej prezentujemy surykatki, w „basenie” z piłeczkami. Czego tak zawzięcie tam szukają? Próbują znaleźć swoje ulubione smakołyki. Tym razem były to owady – karaczany madagaskarskie. To jeden ze sposobów, w jaki zwierzęta ćwiczą swoje zmysły, odruchy, kondycję, albo po prostu bawią się.

Aby zapewnić jednak zwierzętom rozrywkę i wysiłek zarówno fizyczny jak i psychiczny, opiekunowie podrzucają im różne „zabawki”. Tygrys lubi np. bawić się podwieszoną oponą, rysie uwielbiają rozrywać pluszowe maskotki, natomiast serwal często przesiaduje w kartonie i z zamiłowaniem obgryza jego brzegi lub wyleguje się na miękkich poduszkach.

Ogród zoologiczny w Myślęcinku ogłasza zatem akcję zbierania zabawek-pluszaków dla jego mieszkańców. Jeśli macie niepotrzebne poduszki, miękkie pluszowe zabawki, piłki różnej wielkości lub grube sznury przynieście je do bydgoskiego zoo. Będą rozdawane naszym zwierzętom, takim jak: rysie, pumy, wilki, niedźwiedzie, ostronosy, wydry, surykatki, żbiki. Może już niedługo zobaczycie film lub zdjęcie, na którym zwierzęta z naszego ogrodu bawią się maskotką od Ciebie?

Zabawki można przynosić codziennie do bydgoskiego zoo, w godzinach  funkcjonowania. Akcja potrwa do końca czerwca 2018 r.


Powiązane treści