Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiMyślisz o pracy sprzedawcy? Sprawdź, czy posiadasz te cechy
13.07.2021 | 12:45

Myślisz o pracy sprzedawcy? Sprawdź, czy posiadasz te cechy

Na zdjęciu: Budowanie relacji z drugim człowiekiem to podstawa pracy sprzedawcy.

Fot. pixabay.com

Do każdego zawodu można przypisać inną pulę zachowań osób, które go wykonują. Tak samo jest w sprzedaży, która często nie należy do prostych zadań, lecz może wiązać się z dużym zyskiem i satysfakcją. Przyjrzyjmy się kilku cechom, które powinien posiadać dobry sprzedawca.

1. Aktywny słuchacz

Kontakt z osobą, której chce się coś sprzedać, powinien opierać się przede wszystkim na uważnym słuchaniu rozmówcy. Warto dobrze poznać jego potrzeby i oczekiwania, by następnie móc zaproponować najbardziej dopasowany do tego produkt. Autentyczne zainteresowanie słowami drugiej osoby pomoże też w zadaniu mu odpowiednich pytań, które doprowadzą do finalizacji sprzedaży.

2. Znawca produktu i branży

Wiedza na temat prezentowanej oferty to podstawowa kwestia. W jej przyswojeniu na pewno pomoże zainteresowanie branżą, w której się pracuje. Warto wziąć to pod uwagę myśląc o pracy sprzedawcy. Bydgoszcz to miejsce, gdzie można znaleźć oferty z różnych dziedzin.

3. Empata

Budowanie relacji z drugim człowiekiem to podstawa pracy sprzedawcy. Powinna ona opierać się na chęci zrozumienia drugiej strony. Skuteczny sprzedawca umie spojrzeć na sprawę oczami klienta i poznać wyzwania, z którymi się boryka, by następnie dopasować swoją ofertę do jego potrzeb.

4. Pewny siebie optymista

Z dobrym nastawieniem o wiele łatwiej przekonać innych do tego, co chce się im sprzedać. Nie można bać się kontaktu z ludźmi, niespodziewanych sytuacji czy nowych wyzwań. Handlowiec powinien być pewny siebie i swojej wiedzy na temat oferowanego produktu czy usługi. Sprawia to, że staje się on bardziej wiarygodny w oczach klienta.

5. Pomysłowy działacz

Czasami zdarzają się sytuacje, w których wydaje się, że nie można zrobić nic więcej. Dobry handlowiec nie powinien myśleć w ten sposób i zawsze szukać kolejnego rozwiązania. Ważna jest chęć nauki i modyfikacji działań, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, poszukiwania nowych sposób na sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Powinien szukać rozwiązań, a nie problemów czy wymówek.


Podobne wpisy

Powiązane treści