Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

MZK na zakupach. W przyszłym roku na ulice wyjadą kolejne nowe autobusy

Dodano: 14.12.2019 | 15:55

Na zdjęciu: W tym roku MZK Bydgoszcz przyjęło na stan 11 nowych mercedesów.

Fot. Szymon Fiałkowski

W przyszłym roku na bydgoskich ulicach mają pojawić się kolejne nowe autobusy. Miejskie Zakłady Komunikacyjne ogłosiły przetarg na dostawę co najmniej ośmiu sztuk pojazdów.

Spółka rozpisała postępowanie na dostawę autobusów zasilanych olejem napędowym. W ramach zamówienia podstawowego do Bydgoszczy ma trafić osiem sztuk pojazdów – pięć przegubowych i trzy krótkie. MZK może też skorzystać z opcji zamówienia dodatkowych czterech sztuk (trzech przegubowców i jednego autobusu jednoczłonowego).

Dystrybutor pojazdów ma dostarczyć je w przeciągu 10 miesięcy od podpisania umowy. Kryteriami oceny ofert są: cena oferty – 81% wagi, materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusów – 15% wagi oraz liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi – 4% wagi. Nowe autobusy MZK będą całkowicie niskopodłogowe.

Otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić 15 stycznia. Warto dodać, że w tym roku na bydgoskie ulice wyjechało 11 nowych przegubowych mercedesów – MZK zapłaciły za nie 16 milionów złotych. Podobnej ceny należy spodziewać się także w wypadku trwającego przetargu – w projekcie budżetu miasta na 2020 rok czytamy, że miejska spółka przewozowa zaplanowała wydać na zakup autobusów 15,9 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
3 lat temu

A gdzie autobusy elektryczne ? Przecież w Bydgoszczy prym wiedzie lewica a lewica jest przecież pro ekologiczna? Możecie czerwoni mnie minusować pozdrawiam